Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
21 жовтня 2019 року, у день введення в дію Кодексу України з процедур банкрутства (далі – Кодекс) від 18 жовтня 2018 року № 2597-VIII, відбувся круглий стіл «Старт vs Стоп: Судний день реформи банкрутства», організований інформаційним порталом «Банкрутство & Ліквідація» за підтримки юридичної компанії «EQUITY Law Firm».
У заході взяли участь судді Верхового Суду та господарських судів, які спеціалізуються на розгляді справ про банкрутство, представники проєкту ЄС «Право-Justice», Міністерства юстиції України, профільних установ, провідних юридичних компаній, арбітражні керуючі та експерти.
Верховний Суд представляли суддя-спікер судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС Сергій Жуков та судді: Олександр Банасько, Володимир Білоус і Лілія Катеринчук, які зазначили, що на сьогодні справи про банкрутство у господарському судочинстві становлять окрему велику категорію, тому судді цієї судової палати КГС ВС у поточному році доклали багато зусиль і приділили значну частину свого часу обговоренню новел профільного законодавства та вивченню пропозицій стосовно оптимізації практичного застосування Кодексу. Крім того, протягом року Асоціація правників України спільно з Проєктом ЄС «Право-Justice» за участю суддів судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС провела в апеляційних господарських округах низку обговорень змін у процедурах банкрутства після прийняття Кодексу у межах заходу «Новели банкрутства в Україні».
Суддя-спікер судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС Сергій Жуков виділив ТОП-5 проблем Кодексу, зокрема:
У ході круглого столу професійна спільнота мала змогу обговорити найгостріші новели Кодексу та їх застосування. Адже з дня його введення, тобто з 21 жовтня 2019 року, визнається таким, що втратив чинність, Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника – юридичної особи, або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Відділ взаємодії зі ЗМІ