flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Довідкова інформація для громадян про діяльність Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

З метою покращення доступу громадян до правосуддя, врахування досвіду суддів, забезпечення ефективного розгляду судових справ та виконання вимог закону в Касаційному кримінальному суді сформовані судові палати, обрано їх секретарів, визначено склад колегій суддів. Також утворено об’єднану палату та забезпечено представництво у Великій Палаті Верховного Суду.

Засідання починаються о дев’ятій годині ранку та розписані до кінця дня. Чотири зали судових засідань обладнані відеоконференцзв’язком, а три з них – місцями для утримування під вартою обвинувачених (підсудних), засуджених.

Інформація про перелік кримінальних проваджень (справ), призначених до розгляду, доступна за адресою https://supreme.court.gov.ua/supreme/gromadyanam/kks/. Також про неї можна дізнатися за телефонами контакт-центру (044)-207-35-46, (044) 591-09-46.

Для надіслання до Касаційного кримінального суду кореспонденції функціонує офіційна електронна скринька kks@supreme.court.gov.ua

Також в тестовому режимі функціонує підсистема (модуль) ЄСІТС «Електронний кабінет», що забезпечує технічні процеси, пов’язані з прийомом в електронному вигляді процесуальних документів, створених користувачами в електронному кабінеті та автоматичним надсиланням на адреси електронних кабінетів учасників справ відповідних документів.

За період роботи Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду з 15 грудня 2017 року по 31 грудня 2023 року суддям передано 61 163 процесуальних звернень (касаційних скарг, подань, клопотань, заяв) та кримінальних проваджень (справ), із них касаційних скарг – 48 526. Усього розглянуто 53 930 (88 %) процесуальних звернень і кримінальних проваджень (справ).

Протягом 2023 року до Касаційного кримінального суду на розгляд надійшло 10 815 процесуальних звернень і кримінальних проваджень (справ). Із них: касаційних скарг на судові рішення суду першої або апеляційної інстанції – 6 757 (62 %); подань, клопотань про направлення кримінального провадження (справи) з одного суду до іншого – 3 801 (35 %); заяв про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами – 63 (1 %); процесуальних звернень у справах про адміністративні правопорушення – 194 (2 %).

Розглянуто 9 932 процесуальних звернень і кримінальних проваджень (справ). Майже кожне сьоме процесуальне звернення (1 527) повернуто або визнано таким, що не підлягає розгляду з урахуванням вимог статті 383 Кримінально-процесуального кодексу України 1960 року. Постановлено 2 318 (23 %) ухвал про відмову у відкритті касаційного провадження (кожне четверте з розглянутих процесуальних звернень). Кожне п'яте процесуальне звернення (від загальної кількості тих, що перебували на розгляді) залишено без руху і встановлено необхідний строк для усунення недоліків (2 401). Відкрито касаційне провадження у 3 197 касаційних скаргах і заявах про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами (38 % від тих, що перебували на розгляді).

У 2023 році за касаційними скаргами на судові рішення розглянуто по суті та здійснено перегляд рішень суду першої або апеляційної інстанції у 2 253 кримінальних провадженнях (справах) стосовно 2 429 осіб. Закрито касаційне провадження відповідно до положень статті 432 Кримінального процесуального кодексу України у 102 касаційних скаргах.

За результатами касаційного розгляду у задоволенні скарги відмовлено та судове рішення залишено без зміни у 1 277 кримінальних провадженнях (справах) стосовно 1 383 осіб (57 % від загальної кількості переглянутих у касаційному порядку судових рішень). Касаційну скаргу задоволено та судове рішення скасовано у 830 кримінальних провадженнях стосовно 890 осіб (37 %). Змінено судове рішення у 146 кримінальних провадженнях стосовно 156 осіб (6 %).

За результатами касаційного перегляду судових рішень звільнено з-під варти 27 осіб.

Стосовно 220 осіб перевірено ухвалені загальними судами виправдувальні вироки у кримінальних провадженнях. За результатами касаційного розгляду виправдувальні вироки залишено без зміни стосовно 83 осіб (38 % від переглянутих виправдувальних вироків). Стосовно 137 осіб судові рішення скасовано із призначенням нового розгляду (62 %).

Перевірено вироки щодо 34 осіб, засуджених до довічного позбавлення волі за умисне вбивство за обтяжуючих обставин. Стосовно цих осіб вироки залишено без зміни (100 %).

Протягом 2023 року за результатами розгляду процесуальних звернень і кримінальних проваджень (справ) суддями Касаційного кримінального суду усього ухвалено 18 095 судових рішень.

З метою оперативного вирішення поточних питань роботи суду в Касаційному кримінальному суді щотижнево проводяться наради суддів, здійснюється узагальнення пропозицій і напрацювання рекомендацій щодо покращення доступу громадян до правосуддя та забезпечення ефективного розгляду судових справ.

Працівники секретаріату ККС на періодичній та ротаційній основі проходять, у тому числі, дистанційне підвищення кваліфікації за різними напрямами.

Окремі судді Касаційного кримінального суді продовжують викладати у Національній школі суддів України. Також судді беруть участь у вебінарах, зустрічах та заходах онлайн. Задля ефективної комунікації та забезпечення відеоконференцзв’язку застосовуються сучасні інформаційно-комунікаційні технології.

На період дії правого режиму воєнного стану у Касаційному кримінальному суді в силу наявних можливостей та у відповідності до вимог законодавства здійснюються додаткові заходи для забезпечення безпеки учасників судового процесу та інших відвідувачів.

У Касаційному кримінальному суді у складі Верховного Суду облаштовано кімнати учасників судового процесу (проваджень): кабінет № 209 (вул. Пилипа Орлика, 4) та кабінет № 103 (вул. Пилипа Орлика, 4-А). Також облаштовано кімнати для ознайомлення з матеріалами кримінальних проваджень (справ).

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» можна звернутися до суду шляхом направлення листа поштою (вул. П. Орлика, 4-А, м. Київ, 01043), надсилання електронного звернення з використанням мережі Інтернет (kks@supreme.court.gov.ua) чи подання усного звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку ((044) 591-09-46, (044)-207-35-46), (044) 591-10-00). Крім того, за адресами: вул. П. Орлика, 4 та 4-А розміщені скрині для листів, з яких щогодини виймають вхідну кореспонденцію та передають до відповідних структурних підрозділів.