Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З метою покращення доступу громадян до правосуддя, врахування досвіду суддів, забезпечення ефективного розгляду судових справ та виконання вимог закону в Касаційному кримінальному суді сформовані судові палати, обрано їх секретарів, визначено склад колегій суддів. Також утворено об’єднану палату та забезпечено представництво у Великій Палаті Верховного Суду.
Засідання починаються о дев’ятій годині ранку та розписані до кінця дня. Чотири зали судових засідань обладнані відеоконференцзв’язком, а три з них – місцями для утримування під вартою обвинувачених (підсудних), засуджених.
Інформація про перелік кримінальних проваджень (справ), призначених до розгляду, доступна за адресою https://supreme.court.gov.ua/supreme/gromadyanam/kks/. Також про неї можна дізнатися за телефонами контакт-центру (044)-207-35-46, (044) 591-09-46.
Для надіслання до Касаційного кримінального суду кореспонденції функціонує офіційна електронна скринька kks@supreme.court.gov.ua
Підсистеми ЄСІКС «Електронний кабінет» та «Електронний суд» функціонують в порядку та у спосіб, визначений кримінальним процесуальним законодавством.
За період роботи Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду з 15 грудня 2017 року по 30 червня 2024 року суддям передано 65 907 процесуальних звернень (касаційних скарг, подань, клопотань, заяв) та кримінальних проваджень (справ), із них касаційних скарг – 51 919. Усього розглянуто 58 419 (89 %) процесуальних звернень і кримінальних проваджень (справ).
Протягом першого півріччя 2024 року до Касаційного кримінального суду на розгляд надійшло 4 744 процесуальних звернень і кримінальних проваджень (справ). Із них: касаційних скарг на судові рішення суду першої або апеляційної інстанції –
3 393 (71,5 %); подань, клопотань про направлення кримінального провадження (справи) з одного суду до іншого – 1 262 (26,6 %); заяв про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами – 23 (0,5 %); процесуальних звернень у справах про адміністративні правопорушення – 66 (1,4 %).
Розглянуто 4 489 процесуальних звернень і кримінальних проваджень (справ). Майже кожне шосте процесуальне звернення (756) повернуто або визнано таким, що не підлягає розгляду з урахуванням вимог статті 383 Кримінально-процесуального кодексу України 1960 року. Постановлено 1 158 (26 %) ухвал про відмову у відкритті касаційного провадження (майже кожне четверте з розглянутих процесуальних звернень). Майже кожне п'яте процесуальне звернення (від загальної кількості тих, що перебували на розгляді) залишено без руху і встановлено необхідний строк для усунення недоліків (1 354). Відкрито касаційне провадження у 1 575 касаційних скаргах (31 % від тих, що перебували на розгляді).
У першому півріччі 2024 року за касаційними скаргами на судові рішення розглянуто по суті та здійснено перегляд рішень суду першої або апеляційної інстанції у 1 265 кримінальних провадженнях (справах) стосовно 1 373 осіб. Закрито касаційне провадження відповідно до положень статті 432 Кримінального процесуального кодексу України у 67 касаційних скаргах.
За результатами касаційного розгляду у задоволенні скарги відмовлено та судове рішення залишено без зміни у 712 кримінальних провадженнях (справах) стосовно 744 осіб (56 % від загальної кількості переглянутих у касаційному порядку судових рішень). Касаційну скаргу задоволено та судове рішення скасовано у 457 кримінальних провадженнях стосовно 528 осіб (36 %). Змінено судове рішення у 96 кримінальних провадженнях стосовно 101 особи (8 %).
За результатами касаційного перегляду судових рішень звільнено з-під варти 14 осіб.
Стосовно 103 осіб перевірено ухвалені загальними судами виправдувальні вироки у кримінальних провадженнях. За результатами касаційного розгляду виправдувальні вироки залишено без зміни стосовно 49 осіб (48 % від переглянутих виправдувальних вироків). Стосовно 54 осіб судові рішення скасовано із призначенням нового розгляду (52 %).
Перевірено вироки щодо 20 осіб, засуджених до довічного позбавлення волі за умисне вбивство за обтяжуючих обставин. Стосовно цих осіб вироки залишено без зміни (100 %). За результатами касаційного розгляду стосовно 19 осіб вироки залишено без зміни (95 %); щодо 1 особи вирок змінено та пом’якшено покарання на позбавлення волі на строк 15 років.
Протягом першого півріччя 2024 року за результатами розгляду процесуальних звернень і кримінальних проваджень (справ) суддями Касаційного кримінального суду усього ухвалено 8 688 судових рішень.
З метою оперативного вирішення поточних питань роботи суду в Касаційному кримінальному суді щотижнево проводяться наради суддів, здійснюється узагальнення пропозицій і напрацювання рекомендацій щодо покращення доступу громадян до правосуддя та забезпечення ефективного розгляду судових справ.
Працівники секретаріату ККС на періодичній та ротаційній основі проходять, у тому числі, дистанційне підвищення кваліфікації за різними напрямами.
Окремі судді Касаційного кримінального суді продовжують викладати у Національній школі суддів України. Також судді беруть участь у вебінарах, зустрічах та заходах онлайн. Задля ефективної комунікації та забезпечення відеоконференцзв’язку застосовуються сучасні інформаційно-комунікаційні технології.
На період дії правого режиму воєнного стану у Касаційному кримінальному суді в силу наявних можливостей та у відповідності до вимог законодавства здійснюються додаткові заходи для забезпечення безпеки учасників судового процесу та інших відвідувачів.
У Касаційному кримінальному суді у складі Верховного Суду облаштовано кімнати учасників судового процесу (проваджень): кабінет № 209 (вул. Пилипа Орлика, 4) та кабінет № 103 (вул. Пилипа Орлика, 4-А). Також облаштовано кімнати для ознайомлення з матеріалами кримінальних проваджень (справ).
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» можна звернутися до суду шляхом направлення листа поштою (вул. П. Орлика, 4-А, м. Київ, 01043), надсилання електронного звернення з використанням мережі Інтернет (kks@supreme.court.gov.ua) чи подання усного звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку ((044) 591-09-46, (044)-207-35-46), (044) 591-10-00). Крім того, за адресами: вул. П. Орлика, 4 та 4-А розміщені скрині для листів, з яких щогодини виймають вхідну кореспонденцію та передають до відповідних структурних підрозділів.