flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала у справі № 913/160/17

УХВАЛА

 

17 вересня 2020 року

м. Київ

 

справа № 913/160/17

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Міщенка І. С. – головуючого, Берднік І. С., Сухового В. Г.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський машинобудівний завод імені О. Я. Пархоменка»

на постанову Східного апеляційного господарського суду від 04 серпня 2020 року (головуючий – Медуниця О. Є., судді – Гребенюк Н. В., Зубченко І. В.) та ухвалу Господарського суду Луганської області від 23 червня 2020 року (суддя Корнієнко В. В.) у справі

за позовом публічного акціонерного товариства акціонерного банку «Укргазбанк»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський машинобудівний завод імені О. Я. Пархоменка»,

за участю приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Корольова Михайла Андрійовича,

про стягнення 10 537 180,84 грн,

ВСТАНОВИВ:

04 вересня 2020 року до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський машинобудівний завод імені О. Я. Пархоменка» на постанову Східного апеляційного господарського суду від 04 серпня 2020 року (повний текст складено 06 серпня 2020 року) та ухвалу Господарського суду Луганської області від 23 червня 2020 року у справі № 913/160/17, подана 01 вересня 2020 року.

Згідно з частинами 1 і 2 статті 288 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.

Отже, останнім днем оскарження постанови Східного апеляційного господарського суду від 04 серпня 2020 року відповідно до Господарського процесуального кодексу України було 26 серпня 2020 року.

У зв'язку з тим, що касаційну скаргу подано 01 вересня 2020 року, тобто з пропуском строку на касаційне оскарження, скаржник заявив клопотання про його поновлення, обґрунтоване отриманням тексту оскаржуваної постанови 12 серпня 2020 року, що підтверджується копією конверта та даними сайту Укрпошти за ідентифікатором поштового відправлення № 6102252782213.    

Оскільки зазначену касаційну скаргу  подано у межах двадцятиденного строку із дня отримання повного судового рішення, відповідно до частини 2 статті 288 Господарського процесуального кодексу України скаржник має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження.

Правом подати заперечення проти відкриття касаційного провадження у справі № 913/160/17 за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський машинобудівний завод імені О. Я. Пархоменка» на постанову Східного апеляційного господарського суду від 04 серпня 2020 року та ухвалу Господарського суду Луганської області від 23 червня 2020 року учасники справи не скористалися.

Відповідно до частини 4 статті 294 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження.

З огляду на зміст касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський машинобудівний завод імені О. Я. Пархоменка» та доданих до неї матеріалів, ураховуючи їх відповідність вимогам параграфу 1 глави 2 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України, Суд дійшов висновку про відкриття касаційного провадження у справі № 913/160/17 з підстав, передбачених абзацом 2 частини 2 статті 287 цього Кодексу. При цьому доводи касаційної скарги по суті буде розглянуто Судом під час касаційного перегляду оскаржених судових рішень.

Зважаючи на зміст частини 13 статті 8 та частини 5 статті 301 Господарського процесуального кодексу України перегляд оскаржених судових рішень має здійснюватися без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження.

Керуючись статтями 8, 234, 294, 288, 301, 314 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

  1. Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський машинобудівний завод імені О. Я. Пархоменка» про поновлення строку на касаційне оскарження постанови Східного апеляційного господарського суду від 04 серпня 2020 року у справі № 913/160/17 та поновити такий строк.
  2. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський машинобудівний завод імені О. Я. Пархоменка» і здійснити перегляд постанови Східного апеляційного господарського суду від 04 серпня 2020 року та ухвали Господарського суду Луганської області від 23 червня 2020 року у справі № 913/160/17 в порядку письмового провадження.
  3. Визначити строк для подання відзивів на касаційну скаргу учасникам справи до 05 жовтня 2020 року. Разом із відзивом слід надати докази надсилання копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
  4. Витребувати матеріали справи № 913/160/17 із Господарського суду Луганської області/Східного апеляційного господарського суду.
  5. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи та Господарському суду Луганської області/Східному апеляційному господарському суду.

 (Документи на виконання цієї ухвали надсилати/подавати на адресу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду: вул. О. Копиленка, 6, м. Київ, 01016). 

Ухвала набирає законної сили з  моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

 

Головуючий                                                                                            І. С. Міщенко

 

Судді                                                                                                          І. С. Берднік

                                                                                                                       

                                                                                                                    В. Г. Суховий