flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок взаємодії з представниками медіа

                                 

    Затверджено
    Наказ керівника Апарату
    Верховного Суду
    від 22.03.2024 № 67

 

ПОРЯДОК

взаємодії Верховного Суду з представниками медіа

 

 1. Взаємодія Верховного Суду (далі – Суд) з українськими та зарубіжними медіа відбувається відповідно до Конституції України, процесуального законодавства, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про медіа», Положення про Апарат Верховного Суду та цього Порядку.
 2. Організація роботи із взаємодії Суду з медіа здійснюється начальником управління комунікаційної діяльності (далі – Управління), його заступником чи особою, яка виконує його обов'язки.
 3. Доступ представників медіа до публічної зони приміщення Суду та залів судових засідань, де відкрито слухаються справи, здійснюється на загальних підставах з урахуванням Інструкції з організації режиму на об'єктах державної охорони Верховного Суду, затвердженої наказом Голови Суду від 20 жовтня 2023 року № 199.
 4. Присутність представників медіа на судових засіданнях Суду відбувається без попередньої акредитації за пред'явленням документа, що посвідчує особу, крім випадків проведення закритих судових засідань відповідно до процесуального законодавства.
 5. Представники медіа, як й інші учасники судового процесу та вільні слухачі, можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис із використанням портативних фото-, відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу Суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.
 6. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу Суду.
 7. Проведення в залі судових засідань фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання мають здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. Суд може визначити місце в залі судових засідань, з якого має проводитися фотозйомка та відеозапис.
 8. Представники медіа, присутні на судовому засіданні, мають дотримуватися загальних правил поведінки в судовому засіданні, вимог процесуального законодавства, не порушувати права інших осіб, не заважати здійсненню правосуддя. Порушення зазначених вимог тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 9. Акредитація представників медіа на заходи, організовані Судом та не пов'язані з процесуальною діяльністю Суду, здійснюється на кожен захід окремо шляхом складання Управлінням відповідних списків.
 10. Суд може здійснювати постійну акредитацію представників медіа. Правила постійної акредитації визначаються окремим положенням про акредитацію.

10.1. У разі запровадження постійної акредитації представників медіа в Суді акредитовані представники медіа матимуть можливість відвідувати публічні офіційні заходи Суду без необхідності проходження повної акредитації, але з повідомленням про присутність такого представника медіа на заході.

10.2. Список представників медіа, які виявили бажання бути присутніми на відповідному заході, складається на основі телефонних, письмових, надісланих електронною поштою заявок або за допомогою заповнення спеціальних електронних форм із зазначенням імен та прізвищ представників медіа, які вони представляють, і в часових межах, визначених у пресанонсі.

 1. Інформування представників медіа про події та заходи, відкриті для відвідування медіа, які проводитиме Суд, відбувається шляхом завчасного розміщення пресанонсів на офіційному вебсайті Суду, офіційній сторінці Суду в соціальній мережі «Фейсбук», а також на офіційному телеграм-каналі Суду.
 2. У разі якщо кількість представників медіа, які виявили бажання акредитуватися на захід, перевищує кількість місць у приміщенні, де відбувається захід, Управління може відмовити в акредитації, повідомивши про це представників медіа.
 3. Представники медіа мають дотримуватися Порядку допуску до адміністративних будівель Верховного Суду, затвердженого наказом Голови Верховного Суду від 20 жовтня 2023 року № 199. Адміністративні будівлі Суду розташовані за адресами в м. Києві:

вул. П. Орлика, 8 (Кловський палац);

вул. П. Орлика, 4;

вул. П. Орлика, 4-А;

вул. Князів Острозьких, 8, корп. 5;

вул. О. Копиленка, 6;

просп. Повітряних Сил, 28.

Представники медіа повинні приходити на заходи Суду заздалегідь (не пізніше, ніж за 10–20 хвилин до початку заходу) та мати із собою документ, що посвідчує особу, і редакційне посвідчення.

 1. Організаційне сприяння виконанню представниками медіа професійних обов'язків та забезпечення їх інформаційними матеріалами на захід, що відбувається, здійснює Управління спільно зі структурними підрозділами Апарату Суду, які відповідають за організацію відповідного заходу.
 2. Відповіді на усні, письмові та надіслані електронною поштою звернення представників медіа надає Управління в порядку, визначеному начальником Управління, його заступником або особою, яка виконує його обов'язки.
 3. Відповіді на інформаційні запити представників українських та іноземних медіа щодо діяльності Суду готують у межах своєї компетенції начальник Управління, його заступник або особа, яка виконує його обов’язки, спільно з керівниками інших самостійних структурних підрозділів Апарату Суду.