Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
22 вересня 2020 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розгляне касаційні скарги захисників колишнього депутата Верховної Ради АР Крим, засудженого до 12 років позбавлення волі за державну зраду. Як установили суди, навесні 2014 року особа, реалізуючи умисел на проведення підривної діяльності проти України, взяла участь у засіданні незаконно створеного органу «Державна Рада Республіки Крим» та разом з колишніми депутатами Верховної Ради АР Крим прийняла «Конституцию Республики Крым» як суб’єкта Російської Федерації. А восени 2014 року ексдепутат як кандидат у депутати Феодосійської міськради «Республіки Крим» узяв участь у незаконно призначених виборах.
Створення та діяльність на території України представницького органу іноземної держави − «Державної Ради Республіки Крим», в якому виконувала представницькі функції особа, призвели до посилення заходів тимчасової окупації півострова Крим, забезпечили функціонування незаконно створених органів законодавчої, виконавчої, судової влади та правоохоронних органів. (Справа № 755/15405/15-к, провадження № 51-684км20)
Того ж дня об 11:30 відбудеться засідання у справі № 910/3009/18, у якій Велика Палата ВС має вирішити виключну правову проблему, що стосується наявності чи відсутності обов’язку Національного банку України як заставодержателя затверджувати / погоджувати з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб спосіб, порядок, склад та умови звернення стягнення на заставне майно.
Також 22 вересня о 12:00 Велика Палата ВС розгляне справу № 910/378/19, яка містить виключну правову проблему щодо порядку відшкодування шкоди, завданої майновим інтересам юридичної особи в результаті проведення антитерористичної операції. Законодавчого механізму реалізації юридичними особами права на відшкодування такої шкоди поки що немає, а судова практика стосується переважно правовідносин щодо відшкодування шкоди, заподіяної громадянам.
23 вересня судова палата з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів Касаційного адміністративного суду у складі ВС у порядку письмового провадження розгляне справу № 809/984/18 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю, яке оскаржує відмову регіональної митниці ДФС у задоволенні заяв позивача та третьої особи про надання дозволу на внесення змін до митної декларації.
Позивач пояснив, що після подання митної декларації встановив, що помилково зазначив неправильну класифікацію товару. Натомість митний орган відмовив у внесенні змін до декларації. Позивач вважає, що таким чином відповідач порушив норми Митного кодексу України та Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450.
23 вересня о 14:00 КАС ВС розгляне справу № 640/2911/19 за позовом Товариства до Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в якій позивач, зокрема, просив визнати протиправною проведення позапланової перевірки об’єкта будівництва підприємства будівельної галузі. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що у відповідача не було підстав для її проведення, визначених Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 553, оскільки перевірку проведено через вісім років після прийняття об’єкта в експлуатацію.