flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

КГС ВС визнав законним рішення АМКУ щодо накладення штрафу на ДП «Укрспирт» у розмірі 33 млн грн за зловживання монопольним становищем на ринку

05 березня 2020, 16:16

Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Антимонопольного комітету України про визнання недійсним його рішення від 20 грудня 2018 року № 748-р у справі № 126-26.13/116-18.

У цьому рішенні АМКУ зазначено, що протягом 2017 – першого півріччя 2018 року ДП «Укрспирт» займало монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку оптової реалізації спирту етилового ректифікованого з часткою 100 % та протягом вказаного періоду без об’єктивно виправданих причин встановлювало для покупців ціни на спирт на різному рівні, без прив’язки до обсягів закупівлі чи інших обґрунтованих критеріїв, тобто у дискримінаційний спосіб.

Такі дії ДП «Укрспирт» АМКУ визнав зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку у вигляді вчинення дій, що можуть призвести до обмеження конкуренції та ущемлення інтересів інших суб’єктів господарювання (покупців), які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (ч. 1 ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції»).

За вказані порушення на ДП «Укрспирт» накладено штраф у розмірі 33 млн грн та зобов’язано у двомісячний строк з дати отримання рішення усунути причини виникнення і припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції та щомісячно протягом року звітувати про його застосовування.

Позовні вимоги ДП «Укрспирт» обґрунтовані тим, що спірне рішення є незаконним та необґрунтованим у зв’язку із: неповним з`ясуванням та недоведеністю обставин, які мають значення для справи, невідповідністю викладених у рішенні АМКУ висновків обставинам справи, неправильним застосуванням норм матеріального права.

Господарський суд міста Києва рішенням від 29 серпня 2019 року, залишеним без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 10 грудня 2019 року, у задоволенні позову відмовив повністю, мотивуючи відсутністю визначених законом підстав для визнання недійсним рішення АМКУ.

5 березня 2020 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду рішення судів попередніх інстанцій залишив без змін, а касаційну скаргу ДП «Укрспирт» – без задоволення.

Детальніше ознайомитися зі справою № 910/2921/19 можна за посиланнями:http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84123381; http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/86398104.