Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Виконання рішень ЄСПЛ – не самоціль, натомість метою є створення такої правової системи, яка гарантуватиме захист прав людини і не допускатиме їх порушень. Саме тому виконання рішень ЄСПЛ має бути результатом взаємодії всіх органів державної влади.
Про це зазначив керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду Расім Бабанли під час Другої мережевої зустрічі «Виконання рішень Європейського суду з прав людини Україною: досягнення, перспективи та очікування».
Виступ представника ВС був присвячений ролі рішень Страсбурзького суду як юридично обов’язкового інструменту трансформації правової системи України.
«Формування повного переліку рішень ЄСПЛ щодо України, які на сьогодні залишаються невиконаними, дало б змогу зрозуміти, як саме слід трансформувати правову систему в цілому, а не фрагментарно, оскільки окремі рішення ЄСПЛ вказують на різні аспекти проблем, які існують у державі. Формування такого переліку є необхідним для комплексного реагування на проблеми, які призводять до прийняття рішень ЄСПЛ проти України», – зауважив Расім Бабанли.
Під час цієї зустрічі, зокрема, обговорювали питання щодо конкретних заходів загального характеру, які мають бути вжиті на виконання рішень ЄСПЛ у справі «Зеленчук та Цицюра проти України», а також для забезпечення ефективного розслідування скарг про катування/жорстоке поводження, заподіяне працівниками державних органів.
Приділили увагу також питанням правової освіти правників: як інтегрувати вимоги рішень ЄСПЛ і його практики в навчальні процеси та як оптимально навчати Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, практики Суду та виконанню рішень ЄСПЛ.