Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Протягом 4-8 листопада 2019 року представники ВС у складі делегації здійснили робочий візит до Німеччини з метою обговорення та доопрацювання проєкту Закону України «Про медіацію», підготовки проєктів нормативних актів щодо ратифікації та імплементації Сінгапурської конвенції, яку Україна підписала 07 серпня 2019 року.
Члени робочої групи - суддя-спікер судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності КГС ВС Юрій Чумак, заступник департаменту аналітичної та правової роботи – начальник правового управління (IV) ВС Михайло Шумило, представники Міністерства юстиції України, спільноти медіаторів та науковців зустрілися з президентом Вищого суду землі у м. Брауншвайг Вольфганом Шайбелем, який поділився досвідом Німеччини, де інститут медіації запроваджено з 2012 року. Крім того, він надав свої рекомендації щодо вдосконалення проєкту закону, який напрацювала робоча група. Цікавим фактом у процесі розмови стало те, що згідно з чинним законодавством Німеччини суддя може здійснювати медіацію як в суді (вирішення спору за участі судді), так і окремо, поза судом, та отримувати за такі послуги винагороду, про що він зазначає в декларації про доходи і така позасудова діяльність є не забороненою. Зустріч відбулася на базі Національної академії суддів у Вустрау за підтримки Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва.
Окремо обговорювалися проєкт закону про внесення змін до ЦПК України та ГПК України, яким будуть імплементовані положення Сінгапурської конвенції в національне законодавство. Під час обговорення учасники зустрічі дійшли згоди, що питання примусового виконання міжнародних угод про врегулювання спорів за результатами медіації має вирішуватися в межах цивільної юрисдикції.
В Берліні члени української делегації у Міністерстві юстиції та захисту споживачів мали зустріч із суддею Христофом Гадесманном та представницею відділу міжнародної співпраці Утою Вінтерштайн, з якими обговорили позитивний досвід Німеччини та важливість медіації як швидкого та дешевого інструменту вирішення спорів (конфліктів), що в перспективі може значно розвантажити судову систему від надмірної кількості спорів у справах незначної складності.