flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя КАС ВС Олена Губська під час тренінгу для суддів адмінсудів розповіла про мету національного адміністративного судочинства

06 червня 2019, 08:25

5 червня 2019 року відбувся тренінг для суддів апеляційних адміністративних судів на тему  «Проблеми ефективного судового захисту в адміністративному судочинстві».

Мета тренінгу – навчити суддів правильно винаходити та застосовувати способи ефективного захисту порушених прав, свобод та інтересів фізичних осіб і прав та інтересів юридичних осіб; сформувати у суддів бачення й розуміння проблемних питань застосування КАС України та набути навички їх вирішення.

У заході взяла участь суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Олена Губська.

У доповіді суддя КАС ВС Олена Губська нагадала, що з метою захисту прав, свобод та інтересів особи у сфері публічно-правових відносин діють адміністративні суди. Так, основний зміст і завдання адміністративного судочинства: дотримання принципу верховенства права у відносинах між публічними органами державної влади та місцевого самоврядування з людиною і громадянином; справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин; ефективний захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень; врахування міжнародних зобов’язань України та практики Європейського суду з прав людини.

Суддя зазначила, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Крім того, спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, що виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а в разі невиконання або неналежного виконання рішення щоб не виникала необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення, наголосила суддя КАС ВС.

Також учасники заходу ознайомилися з міжнародно-правовим досвідом адміністративного судочинства, особливостями застосування норм процесуального права з урахуванням предмета позову та з метою забезпечення судом ефективного захисту порушеного права, розглянули проблемні питання обрання ефективного способу судового захисту порушеного права.