flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді та апарат ВС проходять навчання, присвячене основам управління рухом судових справ

31 травня 2019, 10:40

Судді та працівники апарату Верховного Суду беруть участь в апробації навчальної програми для суддів касаційної інстанції «Основи та засади управління рухом судових справ: Роль та обов’язки суддів», яка відбувається 30–31 травня 2019 року.

Зі вступним словом виступили проректор Національної школи суддів України Анатолій Костенко та заступник керівника Програми реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» проекту USAID Наталія Петрова.

Лектори навчання – почесний суддя (у відставці) Вищого суду округу Марікопа (США) Хью Хегі та адміністративний директор судового управління штату Нью-Джерсі (США), консультант з питань судового адміністрування Джузеппе М. Фазарі – розповіли про важливість постійної взаємодії між суддями та апаратом судів. На їхню думку, лише постійна співпраця сприятиме швидкому та якісному розгляду справ та налагодженню роботи суду загалом. 

Спікери також запропонували учасникам тренінгу обговорити основні завдання судів, серед яких: забезпечення здійснення та демонстрація індивідуального правосуддя в індивідуальних справах, забезпечення платформ для вирішення правових спорів, захист людей від свавільного застосування повноважень державними органами, офіційна реєстрація юридичного статусу (приміром, розлучення), стримування протиправної поведінки та реабілітація осіб, засуджених за злочини й, за потреби, ізоляція деяких з них від суспільства.

Джузеппе Фазарі зауважив, що одним з дієвих методів підвищення якості роботи суду є управління рухом справ. Таким чином, суддя може самостійно контролювати всі процеси. За словами лектора, диференційоване управління справами є ефективнішим, ніж розгляд справ в порядку черговості їх надходження.

Під час роботи в групах учасники відпрацювали навички застосування теоретичних знань щодо управління рухом справ на практиці та проаналізували результати спільної роботи.

Жваве обговорення викликало питання ефективного лідерства в суді, а саме – культура організації, методи підвищення ефективності роботи суду та успішний план управління рухом справ. Увагу приділили також причинам невдач лідерів суду.

У другий день навчання учасники також обговорюватимуть основи управління рухом справ, зокрема встановлення цільового показника й алгоритму його досягнення та здійснення контролю за перенесенням розгляду справ.

Учасники тренінгу обміняються думками щодо управління змінами шляхом налаштування колективу суду на зміни, діями при вірогідному виникненні опору та процесу подальшого здійснення змін.

Модераторами заходу стали судді у відставці – заступник начальника відділу підготовки викладачів (тренерів) НШСУ Галина Юровська та викладач відділу підготовки викладачів (тренерів) НШСУ Лілія Гуцал.

Навчання організоване Національною школою суддів України спільно з проектом USAID в рамках Програми реформування сектору юстиції «Нове правосуддя».