Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Рішення Верховного Суду про визнання незаконною та скасування постанови Верховної Ради України від 29 вересня 2016 року № 1621-VІІІ, якою В.Чорнобука звільнено з посади судді апеляційного суду Дніпропетровської області у зв’язку з порушенням присяги судді, не є підставою для поновлення позивача на посаді судді.
Подальше вирішення питання про звільнення В. Чорнобука з посади судді належить до повноважень Вищої ради правосуддя.
Це рішення є черговим у низці рішень Верховного Суду про скасування з причин процедурних порушень постанов ВРУ, прийнятих на позачерговому засіданні 29 вересня 2016 року, під час якого було звільнено 29 суддів.
У рішенні колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі ВС констатує, що невиконання відповідачем вимог Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» (ч. 5 ст. 2161) про обов’язкове повідомлення судді про проведення позачергового пленарного засідання, на якому розглядатиметься питання про звільнення цього судді, не пізніше ніж за три дні до дня засідання, призвело до порушення гарантованого позивачу права на участь у процесі прийняття рішення та поставило під сумнів безсторонність самої процедури звільнення судді з посади, зокрема за об’єктивним її критерієм.
Ще одним свідченням того, що процес прийняття Постанови не може вважатися справедливим є те, як відбулося власне голосування народних депутатів.
Відповідно до наявних у справі відомостей з офіційного веб-сайту ВРУ щодо електронної реєстрації та результатів поіменного голосування від 29 вересня 2016 року, того дня зареєструвалися 264 народні депутати України, тоді як участь у голосуванні взяло 278 народних депутатів.
Постанова Верховного Суду від 28 листопада 2018 року у справі № 800/580/16 - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/78191966.