Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
25 та 26 жовтня 2018 року голова Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Борис Гулько, секретар Пленуму ВС, секретар Першої судової палати КЦС ВС Дмитро Луспеник і суддя Касаційного кримінального суду у складі ВС Олександр Марчук відвідали Хмельницький апеляційний суд з метою надання методичної допомоги суддям першої та апеляційної інстанцій Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей для забезпечення однакового застосування норм Конституції України та законів України.
Під час робочої наради-семінару із суддями Борис Гулько зазначив, що КЦС ВС відновлює практику, започатковану у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ, з «виїздом на місця». Дмитро Луспеник висловив сподівання, що судді КЦС ВС, незважаючи на значне навантаження, матимуть можливість відвідати всі апеляційні суди.
Борис Гулько, Дмитро Луспеник та Олександр Марчук поінформували присутніх про структуру ВС, роботу Пленуму ВС, НКР при ВС, особливості процесуальної діяльності КЦС ВС та ККС ВС, а саме повноваження колегії суддів, Палати, Об’єднаної палати та особливості передачі справ на розгляд Великої Палати ВС.
Звернули увагу на найтиповіші помилки в застосуванні норм матеріального та процесуального права, причини скасування судових рішень касаційною інстанцією.
Судді ВС з’ясували, які проблемні питання виникають у колег під час вирішення справ, і надали відповідні роз’яснення. Особливу увагу звернули на необхідність надання суддями апеляційної інстанції методичної допомоги колегам із місцевих судів, адже це значно підвищує рівень здійснення судочинства.
Зокрема, в ході семінару було детально обговорено новели цивільного процесуального законодавства: зловживання процесуальними правами, способи судового захисту, процедуру розкриття доказів, електронний суд, малозначні справи, спрощене провадження, процесуальні строки, повноваження апеляційного суду, а також процедуру апеляційного перегляду судових рішень.
Обговорюючи норми кримінального судочинства, учасники наради розглянули питання щодо умов, за яких допускається надання зворотної дії закону про кримінальну відповідальність у часі; розгляд та вирішення цивільного позову під час ухвалення вироку; проблемні питання, що виникають при розгляді та вирішенні слідчими суддями клопотань про арешт майна, проведення обшуку, огляду житла чи іншого володіння особи; питання призначення покарання за сукупністю злочинів та сукупністю вироків; критерії допустимості доказів та їх оцінка. Крім того, йшлося про проблемні питання щодо повторного дослідження обставин, встановлених під час кримінального провадження та дослідження доказів; звільнення осіб від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність; особливості апеляційного оскарження окремих судових рішень та залишення апеляційної скарги без руху.
Відео про подію можна подивитися тут.