flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Дозвіл на розроблення проекту землеустрою або мотивовану відмову у його наданні має надаватися у місячний строк

05 вересня 2018, 11:59

Рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок приймають органи, визначені в ст. 123 Земельного кодексу України (відповідні органи виконавчої влади, сільські, селищні, міські ради, які зобов'язані розглянути клопотання у місячний строк і надати такий дозвіл або мотивовану відмову у його наданні).

Такий висновок зробив Верховний Суд, розглянувши в касаційному порядку справу за позовом ТОВ до Київської міської ради. Позивач просив визнати протиправними дії відповідача щодо порушення процедури розгляду клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою двох ділянок, зобов'язати розглянути це клопотання та надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову в його наданні.      

23 лютого 2017 року ТОВ звернулось до Київської міськради з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення двох земельних ділянок. 24 лютого 2017 року та 10 квітня 2017 року заступник міського голови –  секретар Київради надав доручення Департаменту земельних ресурсів КМДА розглянути вказані клопотання. За результатами розгляду звернень Департамент листами від 15 березня 2017 року та від 13 квітня 2017 року надав відповідь ТОВ, де роз’яснив порядок набуття права власності (користування) на землю у м. Києві. Клопотання позивача на сесії міської ради не розглянули.

Суди попередніх інстанцій позов задовольнили частково. Не погодившись із цим, Київрада звернулася до суду в касаційному порядку. Верховний Суд вимоги касаційної скарги відхилив.

ВС у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду дійшов висновку, що рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймають органи, визначені у ст. 123 ЗК України, яким у цьому випадку є Київська міська рада. Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) уповноважений готувати висновки щодо надання земельних ділянок в установленому законом порядку.

Позивач подав належним чином оформлене клопотання про надання такого дозволу до Київради, яка зобов'язана була розглянути клопотання у місячний строк і надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою або мотивовану відмову у його наданні (ст. 19 Конституції України та ст. 123 ЗК України)

Відповідач не розглянув вчасно клопотання позивача, тобто порушив процедуру прийняття рішення та допустив бездіяльність.