flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Розпочала роботу науково-практична конференція щодо публічної служби та адміністративного судочинства

05 липня 2018, 13:49

Сьогодні, 5 липня 2018 року, у Верховному Суді розпочала роботу I Міжнародна науково-практична конференція «Публічна служба і адміністративне судочинство: здобутки і виклики» (далі – Конференція).

Відкриваючи захід, Голова Верховного Суду Валентина Данішевська зауважила, що, формуючи правозастосовну практику, суди повинні забезпечувати дотримання балансу між правами і гарантіями окремої особи та дієвістю функціонування всього державного апарату.

«Верховний Суд має на меті вдосконалити, а в певних випадках – і кардинально змінити судову практику, у тому числі в тих її аспектах, що стосуються питань проходження публічної служби, відповідно до стандартів Ради Європи, маючи орієнтиром при цьому рішення Європейського суду з прав людини», – наголосила Валентина Данішевська під час свого виступу.

 

Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович зазначив, що існування адміністративного судочинства в Україні – це надбання українського народу. «Адміністративне судочинство – це той механізм, через який наші громадяни можуть контролювати діяльність органів влади в Україні», – зауважив він. На переконання доповідача, розгляд судами спорів, що виникають з відносин публічної служби, потребує переосмислення низки положень адміністративного права, систематизації та удосконалення адміністративного законодавства з огляду на початок нового етапу реформи адміністративного судочинства та адаптацію інституту публічної служби до стандартів Європейського Союзу.

Учасники Конференції обговорять питання стосовно правового регулювання проходження публічної служби, декларування доходів, співвідношення публічної служби та служби політичної, зарубіжний досвід правового регулювання публічної служби, судову практику розгляду адміністративних справ щодо проходження публічної служби, правового захисту публічних службовців в адміністративних судах на підставі норм Конституції України та законів України.

У заході беруть участь судді й науковці з України, країн Європи та Азії, представники вищих органів державної влади України.

Конференція, присвячена річниці прийняття Кодексу адміністративного судочинства України, триватиме й завтра, 6 липня.