Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На це звернув увагу суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Володимир Кравчук у доповіді на конференції «Судова реформа в Україні: досягнення та подальші кроки», яка відбулася 1 червня 2018 року в м. Києві.
На його переконання, cудді, які аналізують дисциплінарну практику, зацікавлені в послідовності й неупередженості Вищої ради правосуддя – органу, який формує підходи щодо дотримання балансу інтересів суддів та суспільства.
Головним, на думку Володимира Кравчука, є пошук балансу між двома принципами: відповідальністю судді перед суспільством за свою роботу і суддівською незалежністю.
Суддя КАС ВС назвав основні підстави, які оскаржують заявники у позовах до Вищої ради правосуддя:
Володимир Кравчук поінформував зібрання про ключові підходи Касаційного адміністративного суду і Верховного суду щодо вирішення спорів стосовно дисциплінарної практики ВРП.
Підсумовуючи свій виступ, Володимир Кравчук наголосив, що ключова проблема пошуку балансу полягає в тому, що питання притягнення судді до відповідальності та питання захисту суддівської незалежності знаходиться в компетенції одного органу – Вищої ради правосуддя. Його прагнення захистити суддю чи притягнути до відповідальності залежить від конкретної справи: від оцінки складності і ваги самого порушення. Від того, наскільки виваженою і збалансованою буде практика ВРП, залежить захист авторитету суду, підвищення поваги й довіри до суддів. Саме це завжди буде домінантою.