Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

29 травня 2026 року відбувся завершальний етап комплексної програми підготовки та підвищення рівня кваліфікації помічників суддів і працівників секретаріату Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.
Під час фінального дня підготовки увага була зосереджена на виступах суддів Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді. Навчальний семінар розпочався з доповіді заступника голови ККС ВС Наталії Антонюк. Вона зупинилася на висновках об’єднаної палати ККС ВС, ухвалених у 2026 році.
Зокрема, лекторка розкрила правові позиції про:
Суддя ВС у ККС Аркадій Бущенко присвятив лекцію питанням застосування практики ЄСПЛ в рішеннях Касаційного кримінального суду у складі ВС. Розкриваючи цю тему, суддя акцентував на важливості виваженого підходу. Зокрема, він пояснив, що якщо національний закон чітко вказує, як має застосовуватися та чи інша норма КПК України, то посилання на практику ЄСПЛ робити недоцільно. Водночас доречно посилатися на практику ЄСПЛ у випадку, якщо є необхідність витлумачити положення закону таким чином, щоб воно не суперечило вимогам Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Суддя ВС у ККС Наталія Марчук розповіла про рішення ККС ВС щодо недоліків оформлення протоколу НСРД (справа № 461/2470/21, провадження № 51-3449км23). Також доповідачка звернула увагу на вирішення питання про можливість використання результатів НСРД у кримінальному провадженні про кримінальні правопорушення, які не є тяжкими чи особливо тяжкими (справа № 758/5719/16-к, провадження № 51-5770км21; справа № 464/7015/20, провадження № 51-1382км23).
Протягом програми підготовки суддя ВС у ККС Олександра Яновська висвітлила питання стосовно процесуальних механізмів забезпечення права на справедливий суд у практиці Верховного Суду в кримінальних провадженнях.
Проведення подібних освітніх заходів є важливим елементом у системі безперервного професійного розвитку помічників суддів і працівників апаратів судів. Систематичне підвищення кваліфікації дає можливість своєчасно оновлювати знання щодо актуальних змін у кримінальному процесуальному законодавстві та судовій практиці, що безпосередньо впливає на загальну якість здійснення правосуддя.
Навчальний курс, організований Національною школою суддів України, проводився 1, 8, 15, 22 та 29 травня 2026 року.

