flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя ВС у КЦС розповів курсантам і студентам Національної академії внутрішніх справ про судочинство під час війни

26 травня 2025, 14:58

Суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді Євген Синельников прочитав лекцію на тему «Касаційне провадження під час воєнного стану» для курсантів і студентів кафедри цивільного права і процесу Національної академії внутрішніх справ.

Лектор розповів слухачам про виклики, з якими стикається сьогодні система судочинства загалом. Зокрема, він звернув увагу на гострий брак кадрів у судовій системі як серед суддів, так і серед працівників апаратів судів.

Суддя обговорив із курсантами та студентами ініціативу створення в Україні військових судів. Також Євген Синельников розповів про розгляд певних категорій справ, які стали особливо актуальними під час війни. Він приділив увагу розгляду спорів щодо примусового вилучення майна, встановлення фактів, що мають юридичне значення, розповів про особливості розгляду трудових спорів з урахуванням законодавчих змін, зумовлених воєнним часом. Окремо суддя зупинився на питанні про спори щодо стягнення компенсації з держави-агресора за завдану громадянам України шкоду  та ін.

Євген Синельников акцентував на важливості належної роботи судової системи в умовах воєнного стану. Зазначив, що після початку повномасштабного вторгнення держави-агресора в Україну суди проявили стійкість і продовжували здійснювати правосуддя, наскільки це було можливо. Доповідач зауважив, що відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» правосуддя на території, на якій уведено воєнний стан, здійснюється лише судами, скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється.

Як зазначили в НАВС, залучення практиків до освітнього процесу підтверджує високий рівень підготовки фахівців у навчальному закладі, забезпечує відповідність освітніх програм сучасним стандартам юридичної освіти та формує нове покоління правників, готових діяти в умовах реальних викликів.