Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді, член Ради суддів України Єгор Краснов взяв участь у третьому семінарі відповідно до плану заходів проєкту UA Connect «З’єднуючи Україну зі світом: багатостороння співпраця та зміцнення можливостей зовнішньої торгівлі», який відбувся в м. Мюнхен (Німеччина).
Основною метою заходу стало сприяння співпраці між Швецією та Україною щодо підвищення кваліфікації в галузі права ЄС та прецедентного права Суду справедливості ЄС серед правників. Участь у семінарі також взяли: представники Школи поведінкових, соціальних і правових наук Еребруського університету (Швеція) доктор права Джоел Берг, професор права Елеонор Крістоферсон, викладач права ЄС Сенем Екен, приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу, член Ради Нотаріальної палати України, голова відділення Нотаріальної палати України у Волинській області, заступник голови Комісії Нотаріальної палати України з міжнародного співробітництва Тетяна Рачкова; науковий співробітник Еребруського університету (Швеція), кандидат юридичних наук, доцент, приватний нотаріус, член Комісії з деонтології нотаріату Міжнародного союзу латинського нотаріату Юрій Орзіх.
У межах семінару Єгор Краснов виступив із доповіддю на тему «Судова влада України: сучасні виклики та потреби». Він розповів учасникам заходу про систему судоустрою України, кількість спорів, які розглянули суди України, зокрема Верховний Суд. Доповідач детально зупинився на спорах, у яких використовувались акти ЄС та Суду справедливості ЄС.
Також у фокусі обговорення була презентація Тетяни Рачкової на тему «Європейська інтеграція української нотаріальної системи».
Під час заходу було представлено проєкт UA Connect, який фінансується Шведським інститутом (Svenska Institutet), та майбутній вектор розвитку проєкту на наступному його етапі. Серед іншого проводилося обговорення щодо подальших форматів співробітництва між Еребруським університетом (Швеція) і представниками української системи правосуддя та нотаріату.
Наступний етап проєкту UA Connect передбачає формування та подання заявки на отримання гранту на фінансування тренінгової програми для тренерів із числа українських суддів, нотаріусів, адвокатів і прокурорів з основ права ЄС та практики застосування права ЄС Судом справедливості ЄС. Також на заході проводилися попередні консультації щодо можливого дизайну тренінгової програми для підготовки тренерів з права ЄС та судової практики Суду справедливості ЄС.