flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Представники ВС відвідали Нідерланди в межах візиту, присвяченого стандартам справедливого судового розгляду у справах про воєнні злочини

10 квітня 2025, 16:39

Посилення стандартів справедливого судового розгляду у справах щодо воєнних злочинів в Україні – такою була тема робочого візиту суддів Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Олександри Яновської та Сергія Фоміна й заступника керівника департаменту аналітичної та правової роботи ВС Геннадія Зеленова до м. Гаага (Нідерланди).

Протягом навчального візиту учасники мали змогу долучитися до визначення конкретних рекомендацій щодо зміцнення правової бази та верховенства права в Україні, обмінятися досвідом щодо забезпечення права на справедливий суд і дізнатися про найкращі судові практики. Також програма візиту передбачала критичний аналіз системних викликів, зумовлених агресією рф проти України, та пошук дієвих рішень, що ґрунтуються на міжнародних стандартах.

Представники Верховного Суду взяли участь у практичних сесіях в Інституті Ассера, тренувальному судовому процесі, презентації «Посібника з прав на справедливий суд для правників в Україні», підготованого Інститутом Ассера, а також відвідали Міжнародний кримінальний суд і Спеціалізовані судові палати у справах Косова.

Крім того, у межах візиту суддя ВС у ККС Олександра Яновська виступила з доповіддю «Питання допустимості доказів при розгляді воєнних злочинів в Україні», а заступник керівника департаменту аналітичної та правової роботи ВС Геннадій Зеленов розповів про найактуальніші правові виклики, з якими стикаються юристи-практики в Україні, які беруть участь у розслідуванні та судовому розгляді кримінальних проваджень про воєнні злочини.

Візит став частиною проєкту «Відновлення гідності та правосуддя, орієнтованого на людей в Україні» і був організований Міжнародною організацією права розвитку (IDLO) у партнерстві з Інститутом Ассера, Центром міжнародно-правового співробітництва (CILC), Нідерландським Гельсінським комітетом (NHC) за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів.