Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді Єгор Краснов, суддя ВС у Касаційному цивільному суді Євгеній Краснощоков, судді ВС у Касаційному адміністративному суді Ян Берназюк і Сергій Уханенко взяли участь у засіданні робочої групи Ради суддів України з підготовки Коментаря до оновленого Кодексу суддівської етики в офлайн-режимі. До заходу в онлайн-режимі долучилися судді ВС у Касаційному адміністративному суді Андрій Жук і Володимир Кравчук, суддя ВС у КГС Тетяна Малашенкова.
Єгор Краснов, який обіймає посаду голови Комітету РСУ з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів, а також є керівником робочої групи, модерував захід. Зокрема, він зазначив, що мета засідання – обговорити напрацювання підгруп, які готували коментарі до окремих статей Кодексу суддівської етики. Також керівник робочої групи сказав про важливість комунікації її членів із суддями для обговорення відповідних питань. Крім того, Євгеній Краснощоков зауважив про доцільність узгодити стиль і формат написання Коментаря після остаточного опрацювання членами робочої групи всіх його статей.
Учасники заходу обговорили загальні питання, в тому числі доцільність і форму посилання в тих чи інших випадках на нормативно-правові акти, міжнародні акти, практику ЄСПЛ, інших міжнародних установ, ВС, ВРП, ВККС України та ін. Ішлося про те, що в Коментарі містяться посилання на Висновок № 27 (2024) КРЄС «Про дисциплінарну відповідальність суддів», водночас доцільно керуватися й Рекомендаціями щодо незалежності судочинства та підзвітності суддів Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (Варшавські рекомендації). Нагадаємо, презентація Висновку та Рекомендацій днями відбулась у ВС (https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/1773973/).
Члени робочої групи обговорили і структуру Коментаря, можливість, доцільність, форму та обсяг використання положень Коментаря до попередньої редакції Кодексу, а також напрацювання щодо кожної зі статей. Зокрема, зверталася увага, що дотримання етичних норм суддею – це його добровільні обмеження, а не передбачені законом заборони. Тож слід розмежовувати кримінальну чи адміністративну відповідальність і відповідальність за порушення правил етичної поведінки.
Нагадаємо, нова редакція Кодексу суддівської етики була схвалена делегатами ХХ чергового з'їзду суддів України, що відбувся 18–19 вересня 2024 року в м. Києві. РСУ провела установче засідання робочої групи з підготовки Коментаря до Кодексу суддівської етики 8 листопада 2024 року.