Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Делегація, до якої увійшли суддя Великої Палати Верховного Суду Микола Мазур, суддя ВС у Касаційному адміністративному суді Альберт Єзеров, суддя ВС у Касаційному господарському суді Володимир Погребняк, суддя ВС у Касаційному кримінальному суді Галина Крет і суддя ВС у Касаційному цивільному суді Андрій Грушицький, з метою сприяння євроінтеграційним процесам у сфері юстиції, налагодження контактів та поглиблення знань щодо роботи інституцій ЄС здійснила візит до Суду справедливості ЄС у Люксембурзі.
Візит був націлений на вдосконалення розуміння та впровадження європейських стандартів, роз’яснення ролі Суду справедливості ЄС, особливо у тлумаченні та застосуванні статей 2 і 19 Статуту Суду справедливості ЄС. Було також передбачено обговорення судової практики Суду стосовно незалежності, неупередженості та доброчесності судової влади і підхід Суду ЄС до трансформації юридичної освіти в контексті права ЄС як для студентів, так і для правників.
У рамках візиту судді ВС зустрілися з Головою Суду справедливості ЄС Куном Ленартсом і головою палати Суду Ірмантасом Ярукайтісом. Перший генеральний адвокат Суду ЄС Мацей Шпунар представив українській делегації презентацію «Роль генерального адвоката». Заступник секретаря Суду Марк-Андре Гаудіссарт виступив із доповіддю «Особливі роз’яснення щодо прискорених процедур та процедури попереднього вирішення». Суддя Загального суду Петеріс Зілгалвіс підготував презентацію «Суддя в Загальному суді». Керівник підрозділу Наташа Розмарі та адміністратор Директорату досліджень і документації пані Л. Колонна виступили на тему «Дослідницький інструментарій Директорату досліджень та документації», а заступник Секретаря секретаріату Загального суду Томас Хензе доповів щодо процедур у Загальному суді, акцентувавши на обмежувальних заходах.
Судді ВС взяли також участь у брифінгу щодо однієї зі справ, яку розглядав Суд справедливості, й безпосередньо відвідали слухання справи як гості.
Крім того, вони поділилися з колегами досвідом розгляду справ різних категорій Верховним Судом і розповіли про виклики для судової системи України, спричинені війною.
Візит організовано проєктом ЄС «Право-Justice», одним із пріоритетних напрямів роботи якого є забезпечення підготовки органів судової влади до участі в переговорному процесі щодо вступу України до ЄС.