Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відкрите російське вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року змінило світ, і тоді на тлі початку широкомасштабної війни здавалося, що проблема корупції залишиться в минулому. Втім, на жаль, цього не сталося, і необхідність ефективної протидії цьому явищу лише загострилася. Перемога у війні є, безумовно, найголовнішою метою нашої держави, однак без належного й дієвого вирішення проблеми корупції досягти цієї мети неможливо.
На цьому наголосив Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко під час заходу «Міжнародний день боротьби з корупцією – від Євромайдану до Євроінтеграції».
За словами Голови ВС, останні десять років були дійсно дуже непростими, зокрема й для судової системи, оскільки всі реформи, що відбувалися в цей період, фактично реалізовувалися в умовах війни. Попри це Україні вдалося сформувати систему антикорупційних органів, і практика засвідчила її дієвість.
Після створення Вищого антикорупційного суду у Верховному Суді також була запроваджена відповідна спеціалізація. При цьому на Верховний Суд покладено завдання, що полягають не лише в касаційному перегляді кримінальних проваджень щодо корупційних правопорушень, а й у забезпеченні єдності судової практики в цій категорії справ.
Водночас далеко не всі проблемні питання можуть бути врегульовані на рівні судової практики. У цьому контексті Голова ВС відзначив ефективне реагування парламенту на виклики, повʼязані з потребою у вдосконаленні норм матеріального та процесуального законодавства.
На переконання Станіслава Кравченка, питання протидії корупції та процес євроінтеграції є нерозривними за своєю суттю і Україні в жодному разі не можна зупинятися на досягнутому. Судова система чітко розуміє свої завдання в цьому аспекті та попри надскладні умови продовжує послідовно здійснювати необхідні кроки, розраховуючи на підтримку не лише парламенту та уряду, а й усього українського суспільства.