flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя Верховного Суду взяла участь у воркшопі з реагування на випадки домашнього насильства

31 жовтня 2024, 11:53

Важливо розуміти поняття «домашнє насильство» та ключову роль практичного застосування норм Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція). Попереду нас чекають зміни до національного законодавства, пов’язані з імплементацією норм Стамбульської конвенції, і такі зміни мають бути впроваджені правильно, щоб не ускладнити тлумачення положень Конвенції.

Про це сказала суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Надія Стефанів під час воркшопу «Реагування на випадки домашнього насильства: кримінальний та адміністративний аспекти крізь призму потерпіло орієнтованих підходів».

Суддя зауважила, що тлумачити норми Стамбульської конвенції в судових процесах почали ще до її ратифікації і вже є певні результати. Необхідно відрізняти адміністративне правопорушення від кримінального й визначити поняття кримінального правопорушення, пов’язаного з домашнім насильством, для правильного та однакового його розуміння як представниками органів досудового розслідування, так і прокурорами та суддями.

Багато питань виникає у справах щодо тяжких та особливо тяжких злочинів, у яких встановлено, що потерпіла від домашнього насильства особа вчинила злочин щодо свого кривдника. Як кваліфікувати такі дії, чи є це обставиною, яка пом'якшує покарання, чи треба розслідувати мотиви і причини, що стали підставою вчинення більш тяжкого злочину? На всі ці запитання учасники воркшопу шукали відповіді у ході конструктивного спілкування.

Надія Стефанів наголосила, що важливо створити ефективний механізм захисту постраждалих від домашнього насильства.

Захід організований Департаментом захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу Генерального прокурора, Тренінговим центром прокурорів України, Ресурсним центром НДО та проєктом Ради Європи «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні – Етап II».

Фото надані організаторами.