Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді, член Комітету Ради суддів України з питань співпраці з ЗМІ, державними та недержавними органами та організаціями Володимир Кравчук і суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді, голова Комітету РСУ з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Єгор Краснов долучилися до роботи конференції «Комунікація між судами та суспільством», яка проходила в м. Кракові (Польща) в рамках проєкту «Судова влада і суспільство в Україні».
Конференція розпочалася з вітальної промови заступниці голови Окружного суду Амстердама з міжнародного співробітництва та верховенства права, очільниці проєкту «Судова влада і суспільство в Україні» Естер де Рой. Тренерами конференції були старша суддя, суддя-спікерка Окружного суду Ост-Брабанту (Нідерланди) Лінеке де Клерк і очільниця департаменту комунікацій експертка цього суду Ілзе Вестененк.
Представники робочих груп ознайомили присутніх із Принципами комунікації між судами та медіа й посібником для прессекретарів, підготовленими в рамках проєкту. Ці Принципи мають створити однакові умови для ефективного висвітлення роботи судів, а також сприяти вдосконаленню судової комунікації з медіа. Обговорили учасники й загальні враження від процесу розроблення відповідних документів та успішність обраних підходів до роботи. Тренери навчальної програми поінформували українських суддів і представників апаратів судів про план упровадження відповідних рекомендацій, їх адаптації до різних цільових груп.
У межах конференції Володимир Кравчук презентував освітні програми ВС і РСУ для роботи з дітьми та підлітками з демонстрацією пізнавальних анімаційних фільмів клубу «Справедливці» та правоосвітнього руху «Конституція для всіх: і великих, і малих». Крім того, суддя ознайомив учасників з новим проєктом антикорупційної освіти «Владник Микита» й запропонував поширити ці навчальні ініціативи серед судів ЄС.
Також під час заходу присутні на прикладі двох справ розглянули питання щодо кризових комунікацій. Насамкінець експерти та учасники підбили підсумки й поділилися враженнями від роботи проєкту над напрямом комунікації.
Захід організував Центр міжнародної правової співпраці (CICL), який реалізує проєкти в рамках програми міжнародної підтримки MATRA Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.