Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«Притягнути до будь-якої значущої відповідальності агресора, який не зазнав поразки в розв’язаній ним війні, неможливо. Трибунал – це інструмент переможця. Не програти війну – це зараз надважливо, це найголовніше. Все, що допомагає воювати, – корисне. Все, що заважає встояти перед навалою і натиском ворога, – шкідливе», – наголосив заступник Голови Верховного Суду Олександр Мамалуй під час презентації фотолітопису «Нескорена Україна у війні цивілізацій».
На сторінках цієї книги розміщені роботи 50 фотокореспондентів – чотири тисячі фотознімків, що ілюструють період історії України від Революції Гідності до сьогодення. Ініціаторами створення цього фотолітопису стали юридичний журнал «Право України» та Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса.
За словами заступника Голови ВС, новітня історія знає дуже яскраві приклади втрати державності воєнним шляхом. І тому справжній актуальний цивілізаційний вибір України – це встояти у війні, не програти, не втратити країну, державу й територію як основний атрибут суверенітету, не втратити нашу локальну цивілізацію.
«Ви спитаєте мене, чи вірю я в Перемогу. Я скажу, що я вірю, що ми здатні встояти. Війна буде довгою, і розклад тут простий: поки б’ємось – ми живемо. Ми воюємо за кожний наступний день життя. Так, на відміну від Другої світової війни в нас немає коаліції, немає союзних договорів про спільну участь у війні. Рф напала на нас, і наші партнери допомагають нам добровільно. Вони хочуть уникнути війни континентального масштабу, і це цілком зрозуміло. Тому хай як ми хочемо більшого, реалізація нашого цивілізаційного вибору залежить зараз від таких інструментів міжнародного права, як 155-міліметровий снаряд, ударний FPV-дрон з машинним зором, гвинтівка Barrett MRAD. Ці інструменти дуже важливі, але я впевнений, що ми здатні встояти насамперед завдяки тим людям, що на світлинах у цьому фотолітописі, і завдяки багатьом іншим, у тому числі й тим, хто зараз думає про себе, що він мерчендайзер, або бариста, або фахівець із міжнародного права. А насправді він гранатометник, хороший гранатометник. Він дізнається про це, і дуже скоро», – зазначив Олександр Мамалуй.
Відеозапис заходу - https://www.youtube.com/watch?v=oON39TRhO7A&list=LL&index=1&t=1603s.