flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Подальша співпраця ВС і проєкту ЄС «Право-Justice» буде зосереджена на євроінтеграції та посиленні взаємодії із Судом справедливості ЄС і верховними судами ЄС

27 листопада 2023, 14:00

Таку думку висловив перший заступник керівника Апарату Верховного Суду Расім Бабанли під час засідання Керівного комітету проєкту ЄС «Право-Justice».

Він розповів про позитивні результати спільної роботи ВС і цього проєкту за останній час. Зокрема, звернув увагу на прийняття Закону України «Про адміністративну процедуру», якого давно потребувала правова система. На думку Расіма Бабанли, Закон сприятиме вдосконаленню процедур в адміністративних взаємовідносинах «держава – людина». Крім того, спікер зазначив про розвиток інституту медіації в Україні та зауважив, що ВС активно сприяє цьому. Так, у листопаді в Касаційному цивільному суді у складі ВС відбувся круглий стіл «Судова влада та медіація: точки перетину», учасники якого обговорили позасудове врегулювання спорів у світовій та європейській практиці та його розвиток в Україні.

«В цьому напрямі зроблено впевнений крок уперед, але це лише перший крок», – наголосив перший заступник керівника Апарату ВС.

Расім Бабанли не оминув увагою й допомогу проєкту ЄС «Право-Justice» у створенні освітніх програм для суддів щодо розгляду кримінальних проваджень, пов’язаних із воєнними злочинами. Співпраця з проєктом дала змогу створити інноваційні ІТ-продукти – Базу правових позицій ВС, а також портал сучасного права, який буде презентовано незабаром.

Насамкінець спікер зауважив, що за останні кілька років в Україні відбулися численні зміни, пов’язані з євроінтеграційним процесом. Безперечно, зміни позитивні, водночас це покладає на судову систему країни велику відповідальність. На сьогодні Верховний Суд активно співпрацює із судами ЄС та верховними судами інших держав. Крім того, ВС має статус спостерігача в Мережі голів верховних судів ЄС, що дозволяє перебувати в актуальному контексті проблем, які аналізуються цими судами.