Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Обговорення і впровадження ініціативи «Модельні суди» – ефективний шлях до покращення доступу до суду та гарантування захисту прав людини і її законних інтересів. Для підвищення якості надання судових послуг необхідно уніфікувати й оптимізувати всі судові процеси, а також визначити реальні потреби кожного суду, особливо в умовах нерівномірного навантаження на суди. Саме тому концепція модельних судів дасть змогу ретельніше розглянути питання щодо зміни системи судів і зрозуміти, що насправді потрібно для забезпечення належного доступу до правосуддя.
Про це під час конференції «Спроможність судового адміністрування: від європейського досвіду до української реалізації» зауважив суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді, голова Етичної ради Лев Кишакевич. Він наголосив, що в усіх процесах, які відбуваються в судах, варто керуватися найкращими європейськими практиками. Це підвищить рівень довіри до суду й наблизить суд до людини.
Як зазначила головна міжнародна експертка з питань судової реформи проєкту ЄС «Право-Justice» Анна Адамська-Галлант, третя фаза ініціативи «Модельні суди» спрямована на розбудову спільноти судів, які, зокрема, впроваджуватимуть найкращі практики, матимуть однакові цінності та цілі. Окрім цього, за її словами, важливо працювати над удосконаленням підзаконних нормативно-правових актів щодо засад функціонування судів. Модельні суди, на переконання експертки, стали майданчиком для обміну досвідом, зв’язку між судами, поширення модельних рішень і навчання.
Національні експертки проєкту ЄС «Право-Justice» Євгенія Бондаренко і Світлана Майструк розповіли про особливості впровадження сервісів для вразливих категорій користувачів суду (наприклад, організація дитячих куточків або кабінетів безоплатної правової допомоги в судах) та продемонстрували тестову версію онлайн-платформи «Модельні суди: Майданчик добрих практик».
Міжнародні експерти поділилися практиками судового адміністрування щодо безпеки в судах, налагодження внутрішньої і зовнішньої судової комунікації та впровадження клієнтських сервісів для забезпечення кращого доступу до правосуддя.
Захід відбувся під час робочого візиту до Івано-Франківської області, організованого проєктом ЄС «Право-Justice» в межах ініціативи «Модельні суди».
Фото надані проєктом ЄС «Право-Justice».