flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Звертаємо увагу

16 вересня 2022, 13:37

Шановні колеги,

Верховний Суд у своїй діяльності завжди керується принципами верховенства права та справедливості. Майже п’ять років бездоганної роботи – свідчення цього.

Вчора в ЗМІ була оприлюднена інформація щодо голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдана Львова. Розуміємо всіх, у кого цей матеріал викликає багато запитань, тому наводимо прямий коментар Богдана Львова, розміщений ним на його персональній фейсбук-сторінці:

«ЗАЯВА про спростування недостовірної інформації

15 вересня 2022 року в засобах масової інформації поширено відомості про нібито наявність у мене російського громадянства та можливий у зв’язку з цим вплив на розгляд судових справ.

Водночас мені така інформація стала відома ще 13 вересня 2022 року під час інтерв’ю з журналістом.

Ця інформація дійсності не відповідає та є фейком.

Громадянства росії (як і паспорта та податкового номера) не отримував, не мав і не маю.

Працюю суддею України майже 30 років. З квітня 2014 року очолюю касаційну інстанцію господарської юрисдикції. За ці роки судом розглянуто багато господарських справ: про стягнення великих сум (зокрема, з «Газпрому» стягнуто більше 170 млрд грн на користь України, Міноборони росії відмовлено в стягненні з України більше 3 млрд грн); із поверненням державі (в особі Фонду державного майна України, Міністерства оборони, «Укроборонпрому») від комерційних структур нерухомого майна, земельних ділянок, об’єктів військового призначення (зокрема, аеродрому під Києвом, шпиталю); задоволено багато різноманітних позовів органів прокуратури (у тому числі й САП), НАБУ до олігархічних груп тощо.

Жодного випадку надання переваги росії чи пов’язаним з нею підприємствам не було.

Переконаний, що поширення недостовірної інформації стосовно мене спрямоване на вивільнення посади голови суду (примусово чи за власним бажанням), що має полегшити вплив на результати розгляду господарських спорів з боку зацікавлених осіб.

За таких обставин 15 вересня 2022 року, ще до поширення ЗМІ відповідної інформації, я звернувся з цього приводу з офіційною заявою до правоохоронних органів.

Категорично засуджую агресію росії проти нашої країни, та разом з іншими допомагаємо усіма можливими засобами ЗСУ перемогти ворога».

Відповідаючи на запитання, які надходять до Верховного Суду, щодо позиції ВС у цій справі наводимо коментар Голови Верховного Суду Всеволода Князєва журналістам «Радіо Свобода»:

«Верховний Суд завжди стоїть на засадах верховенства права та справедливості, відповідно, засуджує будь-які прояви колабораціонізму в державі та в судовій системі й готовий боротися з такими явищами. У випадку офіційного підтвердження у встановлений законом спосіб цієї інформації відповідне рішення має ухвалюватися Вищою радою правосуддя, склад якої наразі формується. Верховний Суд діятиме у спосіб, визначений Конституцією та законами України, відповідно до рішення ВРП й інших залучених органів».

Усі додаткові коментарі стосовно цієї ситуації будуть можливі після отримання інформації від відповідних правоохоронних органів, які вже залучені до розслідувань оприлюдненої інформації. Просимо дочекатися результатів цих розслідувань.

Також повідомляємо, що на період проведення вказаних розслідувань доступ до державної таємниці голови КГС ВС призупинено.