В огляді вміщено низку важливих правових позицій КАС ВС, сформульованих під час розгляду адміністративних справ.
У справах щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів наведено висновки судової палати, зокрема, про:
- збільшення суми грошового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб;
- уналежнення моделі автомобіля до визначених Міністерством економічного розвитку і торгівлі України об’єктів для оподаткування транспортним податком.
Також у цьому розділі вміщено правові позиції колегій суддів, серед іншого, щодо:
- визначення випадків і критеріїв, коли в суб’єкта господарювання виникає обов’язок отримати ліцензію на право зберігання пального;
- процедури проведення експертного дослідження для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД;
- встановлення характеристики товарів / робіт / послуг під час визначення зіставності контрольованої та зіставних операцій.
У справах щодо захисту соціальних прав містяться висновки судової палати стосовно необхідності підтвердження доказами наявності фактичних обставин при розгляді заяви про забезпечення позову у справах про оскарження постанов органів Держпраці про накладення штрафу та їх оцінки судом.
Окрім цього, запропоновано правові позиції колегій суддів, зокрема, про:
- можливість використання земельної ділянки із цільовим призначенням землі житлової та громадської забудови як для житлової забудови, так і для розміщення громадських будівель;
- визначення коефіцієнта заробітної плати для перерахунку пенсії особі, яка після призначення пенсії продовжила працювати;
- обов’язок споживача природного газу укласти договір розподілу природного газу;
- умови отримання грошової допомоги при виході на пенсію за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
У справах щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян звернено увагу на висновки судової палати про дотримання строку подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, ухваленого за правилами ст. 287 КАС України, та правові позиції колегій суддів, зокрема, стосовно:
- реалізації повноважень органу опіки і піклування за ст. 177 Сімейного кодексу України;
- значення довідки зустрічної звірки для підприємств, установ та організацій, на яких вона проводиться;
- відсутності обов’язку державного виконавця повідомляти боржника про опис майна;
- значення дотримання процедури відібрання зразків харчової продукції під час контрольного заходу для їх подальшого лабораторного дослідження.