Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
17 вересня 2021 року відбувся круглий стіл з вивчення судової практики Верховного Суду у сфері роботи з проблемними активами за участю судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Олександра Банаська. Захід організовано Незалежною асоціацією банків України.
Метою зустрічі було обговорення в колі представників бізнесу, суддівського корпусу та експертів сучасного стану судового захисту у сфері стягнення кредитної заборгованості.
У межах круглого столу учасники обговорили питання щодо стягнення заборгованості за кредитними договорами, тлумачення судом умов договору, оскарження договорів відступлення прав вимоги за кредитними договорами, статусу забезпеченого кредитора у справах про банкрутство, звернення стягнення на заставу та іпотеку (у тому числі оскарження застосування позасудових способів звернення стягнення) тощо.
Під час заходу Олександр Банасько виступив із доповіддю «Актуальна судова практика Верховного Суду у справах з участю банків». Доповідач розглянув низку актуальних постанов Великої Палати ВС і на конкретних прикладах проаналізував основні підходи, зокрема щодо нарахування процентів після закінчення строку кредитування та розірвання кредитного договору, нарахування процентів після ухвалення судового рішення про стягнення заборгованості та за користування кредитом по день повного погашення заборгованості, періоду стягнення коштів на підставі ст. 625 ЦК України, порядку відступлення права вимоги за кредитним і забезпечувальним договорами.
Крім того, суддя КГС ВС розкрив зміст понять «строк договору», «строк виконання зобов’язання» і «термін виконання зобов’язання».
Також Олександр Банасько зосередив увагу на важливих постановах судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС, а саме: щодо початку перебігу позовної давності за вимогами про покладення на третіх осіб субсидіарної відповідальності, покладення субсидіарної відповідальності за зобов’язаннями боржника на засновника та керівника іншої юридичної особи, підстав притягнення керівника боржника до солідарної відповідальності за незадоволення вимог кредиторів, солідарної відповідальності керівника боржника.
Детальніше з презентацією можна ознайомитися за посиланням.