flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

КАС ВС розпочав розгляд справи про оскарження утворення військово-цивільної адміністрації у Слов’янську

29 липня 2021, 16:27

29 липня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розпочав слухання справи № 9901/252/21 за позовом Донецької регіональної організації Політичної партії «Опозиційна платформа – за життя», яка просить скасувати Указ Президента України від 26 травня 2021 року № 210/2021 «Про утворення військово-цивільної адміністрації», відповідно до якого утворено Слов’янську міську військово-цивільну адміністрацію Краматорського району Донецької області.

Під час судового засідання колегія суддів КАС ВС заслухала низку клопотань позивача.

За результатом їх розгляду Верховний Суд задовольнив клопотання позивача та витребував у Головного управління Національної поліції України в Донецькій області інформацію про те, чи у 2021 році мали місце в м. Слов’янську Донецької області кримінальні чи будь-які інші правопорушення або надзвичайні ситуації, пов’язані з діями незаконних збройних формувань, що діють у тимчасово непідконтрольних районах Донецької та Луганської областей, та проведенням операції Об’єднаних Сил.

Верховний Суд також постановив ухвалу про відмову в задоволенні клопотання позивача про забезпечення позову шляхом заборони голові Донецької обласної державної адміністрації, керівнику обласної військово-цивільної адміністрації призначати керівника Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації до  набрання законної сили судовим рішенням у зазначеній справі. Ухвала суду може бути оскаржена до Великої Палати Верховного Суду протягом 15 днів з дня її постановлення.

Наступне судове засідання призначено на 12:00 30 вересня 2021 року.

Повідомляємо, що позовна заява Донецької регіональної організації Політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» у цій справі надійшла до Верховного Суду 25 червня 2021 року. Ухвалою від 30 червня 2021 року відкрито провадження у справі.

Детальніше із судовими рішеннями Верховного Суду у справі № 9901/252/21 можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень –https://reyestr.court.gov.ua/.

За станом розгляду справи можна стежити в розділі «Стан розгляду справ» на офіційному вебсайті Верховного Суду –  https://court.gov.ua/fair/sud9921/.