flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У зв’язку з поширенням інформації щодо порушення ДБР кримінальної справи щодо справи за позовом О.Тупицького

19 липня 2021, 17:47

Інформуємо, що до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду 16 липня 2021 року дійсно надійшов запит Державного бюро розслідувань щодо надання низки документів стосовно розгляду справи № 9901/96/21 за позовом Олександра Тупицького до Президента України.

Нагадуємо, що 14 липня 2021 року Верховний Суд задовольнив позов, визнав протиправним і скасував Указ Президента України від 27 березня 2021 року № 124/2021 «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України»  в частині скасування Указу Президента України від 14 травня 2013 року № 256 про призначення позивача суддею Конституційного Суду України. Це рішення може бути оскаржено до Великої Палати Верховного Суду.

З метою повного і всебічного обґрунтування позиції Суду та уникнення маніпуляції свідомістю громадян під час судового засідання у цій справі публічно проголошено повний текст рішення, а також оперативно підготовлено і оприлюднено на офіційному вебсайті Верховного Суду пресреліз із висвітленням висновків суду.

Нагадуємо, що розгляд справи відбувався відкрито і прозоро, на вебсайті Верховного Суду анонсувалися судові засідання, а також повідомлялося про всі етапи розгляду справи.

Із запиту ДБР, який надійшов до суду, випливає, що Державним бюро розслідування здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки).

Верховний Суд нагадує, що відповідно до ст. 129 Конституції України, суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.

У ст. 126 Основного Закону закріплено, що незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України. Вплив на суддю у будь-який спосіб забороняється. Суддю не може бути притягнуто до відповідальності за ухвалене ним судове рішення, за винятком вчинення злочину або дисциплінарного проступку.