Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Секретар Великої Палати Верховного Суду Всеволод Князєв узяв участь у роботі сьомого засідання Підкомітету з питань юстиції, свободи та безпеки Комітету асоціації між Україною та ЄС.
Всеволод Князєв подякував європейським партнерам за постійну підтримку України в наших євроінтеграційних прагненнях та сприяння завершенню судової реформи, успішність якої стане запорукою того, що Україна буде надійним партнером європейської спільноти.
Одним із сучасних викликів, за словами спікера, є новий режим операційної діяльності у зв’язку із запровадженням обмежень, пов’язаних із пандемією COVID-19. Та навіть попри введення локдауну фундаментальні права і гарантії людини та громадянина ефективно захищалися національними судами.
«Зараз Верховний Суд зосереджений на вдосконаленні правозастосування касаційних фільтрів, передбачених процесуальним законодавством, для забезпечення сталості та єдності судової практики», – зауважив Всеволод Князєв. Важливим завданням також є забезпечення апеляційних і місцевих судів методичною інформацією з питань судової практики ВС та найновіших практик європейських судових інституцій.
Є й інші не менш важливі питання, які належить вирішити Україні найближчим часом. Серед них – запровадження процедур медіації, що може стати дієвим інструментом вирішення суперечок у сімейних, спадкових, трудових та інших категоріях справ, завершення формування Вищого суду з питань інтелектуальної власності, подолання кадрового голоду в судах першої та апеляційної інстанцій.
Зокрема, розв’язання кадрових завдань судової системи залежить від якомога швидшого відновлення діяльності ВККС, і парламент зробив певні кроки в цьому напрямі, прийнявши в березні 2021 року відповідний законопроєкт № 3711-м у першому читанні. Документ передбачає відновлення роботи ВККС із залученням міжнародної спільноти.
«Успішність судової реформи залежить від послідовного та виваженого впровадження змін, відкритого діалогу з громадянським суспільством та еволюції правової свідомості громадян», – переконаний Всеволод Князєв. Підвищення довіри до судової влади є головним маркером у визначенні ефективності запроваджуваних змін. І, як свідчать дані дослідження Центру Разумкова, рівень довіри громадян до судової влади загалом та Верховного Суду зокрема зростає.