flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Верховний Суд підтвердив недійсність додаткових угод про підвищення ціни на паливо для Укрзалізниці на суму близько 35 млн грн

18 лютого 2021, 17:37

Верховний Суд 16 лютого 2021 року розглянув касаційну скаргу ТзОВ «Воленс Трейд» на постанову Північного апеляційного господарського суду від 14 вересня 2020 року і рішення Господарського суду міста Києва від 12 лютого 2019 року у справі № 910/6790/18 за позовом Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) до ПАТ «Українська Залізниця» (правонаступник Державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач»), ТзОВ «Воленс Трейд» про визнання правочинів недійсними.

Предметом позову у справі були вимоги НАБУ до ПАТ «Українська Залізниця», ТзОВ «Воленс Трейд» про визнання недійсними додаткових угод до договору поставки, укладених між Державним підприємством матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач» і ТОВ «Вог Аеро Джет», якими збільшувалася ціна на дизельне паливо. Позивач вважав, що укладені додаткові угоди суперечать інтересам держави та підлягають визнанню недійсними, оскільки під час укладення таких правочинів Державним підприємством матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач» не було вчинено жодних дій, спрямованих на максимально ефективне витрачання коштів та забезпечення інтересів держави, а підвищення цін на дизельне паливо згідно з додатковими угодами відбувалося за відсутності підстав, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель», зокрема за відсутності реального коливання (збільшення) ринкових цін на дизельне паливо.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 12 лютого 2019 року задоволено позовні вимоги НАБУ до ПАТ «Українська Залізниця», ТзОВ «Воленс Трейд» і визнано недійсними додаткові угоди до договору поставки.

Північний апеляційний господарський суд постановою від 14 вересня 2020 року змінив мотивувальну частину рішення Господарського суду міста Києва від 12 лютого 2019 року у справі № 910/6790/18, у решті це рішення залишено без змін.

За результатами розгляду касаційної скарги Верховний Суд ухвалив постанову, якою касаційну скаргу ТзОВ «Воленс Трейд» залишив без задоволення, а постанову Північного апеляційного господарського суду від 14 вересня 2020 року у справі № 910/6790/18 – без змін.