Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Під час ІХ Щорічного судового форуму «Вектор розвитку 2020» суддя Великої Палати ВС Дмитро Гудима виступив із презентацією, у якій систематизував підходи Великої Палати ВС до способів захисту в різних видах правовідносин та до визначення того, які з них є ефективними, а які – неефективними.
«Для того, аби встановити, чи спосіб захисту є ефективним, треба звернути увагу на зміст того права або інтересу, за захистом якого особа звернулася до суду, на характер порушення цього права чи інтересу у конкретних правовідносинах і на наслідки такого порушення. В ідеалі кожному порушеному праву має відповідати один ефективний спосіб захисту. Перевага такого підходу для тих, хто звертається до суду, полягає в тому, що ефективний спосіб захисту – це завжди той, який уможливлює виконання судового рішення. Крім того, сторонам не доведеться сплачувати судовий збір за тими вимогами, які, вочевидь, не є ефективними і не призведуть до захисту їхніх інтересів у суді», – пояснив суддя.
У презентації Дмитро Гудима навів висновки Великої Палати ВС щодо способів захисту у корпоративних, орендних, кредитних, іпотечних та інших правовідносинах, охарактеризував деякі речово-правові способи захисту, а також виокремив категорію спорів, які не є юридичними і не підлягають судовому розгляду.
Із презентацією Дмитра Гудими можна ознайомитися за посиланням.