Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Минулого тижня на запрошення Центру економічного відновлення в межах підготовки Національної економічної стратегії – 2030 судді Верховного Суду Ганна Вронська, Дмитро Гудима та Олена Кібенко взяли участь у стратегічно-візійній сесії за напрямом «Верховенство права».
Робоча група з представників Офісу Президента України і Національної інвестиційної ради України, суддів Верховного Суду та юристів-практиків, експертної спільноти і профільних громадських організацій за координації ЦЕВ проаналізувала ситуацію в системі правосуддя, виявила загальні проблеми та шляхи їх вирішення і напрацювала ряд пропозицій за напрямом «Верховенство права» для їх подальшого включення до Стратегії.
Суддя КГС ВС Ганна Вронська зосередила увагу учасників заходу на першочерговості відновлення роботи ВККС та, відповідно, доукомплектуванні судів першої та апеляційної інстанцій, а також на встановленні чітких і прозорих правил перевірки суддів на доброчесність. Окрім цього, вона нагадала про необхідність належного фінансування та матеріального забезпечення судів.
Суддя Великої Палати ВС Дмитро Гудима наголосив на потребах змін у юросвіті, формуванні у випускників навичок юридичного письма й аргументації, а також на необхідності удосконалення таких навичок у суддів. На його думку, слід усунути ризики регіоналізації правозастосування, які є у процесуальних кодексах, і створити державні реєстри недієздатних й обмежено дієздатних осіб.
Суддя ВП ВС Олена Кібенко надала пропозиції щодо використання онлайн-судів та штучного інтелекту для складання, перевірки та прогнозування судових рішень. Впроваджені заходи, на думку судді, сприятимуть ефективності судочинства та єдності судової практики.
Довідково. Розроблення Національної економічної стратегії – 2030 є ініціативою Президента і Прем'єр-міністра України. Центр економічного відновлення визначено платформою та координатором з її розроблення. Стратегія складатиметься із 20 секторальних та функціональних напрямів, за кожним із яких створено тематичну робочу групу з представників органів державної влади, аналітичних центрів, інститутів, міжнародних організацій, бізнесу та громадськості. Ініціативи, закладені у Стратегії, будуть виділені в державні цільові програми і почнуть реалізовуватися вже з 2021 року.
Фото надані Центром Економічного Відновлення