Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Василь Крат розповів студентам, що в сучасному інформаційному суспільстві дуже важливою навичкою є вміння швидко та оперативно знаходити потрібну інформацію. Для цього адвокат повинен добре орієнтуватись у доктрині, законодавстві та судовій практиці.
Під час екскурсії до КЦС ВС студенти юридичного факультету (спеціалізація адвокатура) Київського національного університету імені Тараса Шевченка зустрілися із суддею Василем Кратом. Гості ставили багато запитань та отримували на них вичерпні відповіді.
Зокрема, молодь цікавила думка судді ВС щодо якостей, які повинен мати адвокат. Василь Крат, по-перше, відзначив важливість для правників оперативно знаходити потрібну інформацію. Адвокат має володіти знаннями про доктрину, сучасне актуальне законодавство та орієнтуватися в судовій практиці. По-друге, за словами судді, для адвоката дуже важливим є вміння грамотно складати процесуальні документи, а також доводити викладену в них позицію та аргументацію.
На запитання, як сьогодні удосконалити судочинство та пришвидшити розгляд справ, суддя ВС зазначив, що, на його думку, одним із пріоритетів роботи в цьому напрямі могло б бути запровадження спеціалізації суддів у КЦС ВС та вдосконалення процесуальних «фільтрів».
Суддя також поінформував майбутніх правників про велику завантаженість суду справами. А ще їх цікавило, наскільки важко працювати в цих умовах. Василь Крат висловив сподівання, що така ситуація – явище тимчасове, а також сказав, що йому дуже цікаво працювати в найвищій судовій інстанції. Суддя ВС зазначив, що попередній досвід наукової і викладацької роботи допомагає йому долати труднощі, які постають сьогодні.
Завідувач сектору організаційно-протокольного забезпечення заходів суду Наталія Фєрьєва розповіла студентам про роботу секретаріату суду та відповіла на питання, які цікавили гостей. Майбутні адвокати поспілкувалися також із начальником відділу розгляду звернень та надання публічної інформації Олексієм Ніколенком. Вони цікавилися процедурою звернень, тим, як на практиці відбувається їх розгляд, законодавством, що регулює відповідні правовідносини.
Крім того, студенти завітали до відділу опрацювання документів управління забезпечення автоматизованого документообігу суду. Представник відділу Катерина Галайденко докладно розповіла та показала гостям, як відбувається документообіг у суді. Майбутні правники мали змогу безпосередньо переконатися, наскільки багато роботи у працівників управління та наскільки ця робота складна.