Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На цьому наголосили судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Вадим Ігнатенко та Євгеній Краснощоков під час спілкування зі студентами 1 курсу «Політико-правового коледжу «АЛСКО», що навчаються за спеціальністю «Право». Зустріч відбулася в рамках проведення екскурсії у КЦС ВС 2 липня 2019 року.
Вадим Ігнатенко, який до перемоги в конкурсі на посаду судді ВС протягом 32 років займався науковою і викладацькою діяльністю (остання посада – доцент НЮУ ім. Ярослава Мудрого), поділився з молоддю секретами успішної юридичної кар’єри. Він зазначив, що професію треба любити і до роботи ставитися відповідально.
Суддя сказав, що наука не може існувати без практики і що для написання наукових статей, під час підготовки до лекцій і семінарів та до участі в конференціях він обов’язково вивчав судову практику. «Бути суддею – це почесна робота, і вона потребує великого досвіду, як фахового, так і життєвого», – наголосив Вадим Ігнатенко.
Також він звернув увагу студентів на специфіку роботи в цивільній юрисдикції, коли потрібно розумітися одночасно і на земельному праві, і на сімейному, житловому тощо. До того ж у КЦС ВС, на відміну, наприклад, від Касаційного адміністративного суду у складі ВС, немає спеціалізації, судді повинні якісно вирішувати справи у будь-якій галузі цивільного права.
«Хто хоче пов’язати свою роботу з цивільним правом, має налаштуватися на дуже кропітку працю. Тому що цивільне право регулює питання самого життя», – зауважив суддя. Крім матеріального права, додав він, дуже важливо досконало знати процес.
Євгеній Краснощоков, який прийшов до ВС з адвокатури, зазначив, що правник – одна з найцікавіших професій, але водночас вона й одна з найскладніших. За складністю він порівняв юриспруденцію з медициною. Суддя сказав, що ця професія надає дуже багато можливостей і дуже широке коло застосування своїх знань на практиці. «Буде з чого обирати», – запевнив Євген Краснощоков студентів, які незабаром постануть перед вибором професії та спеціалізації.
Разом з тим він наголосив на особливій відповідальності правників. «Юристи вирішують чужі долі, питання щодо майна, коштів тощо. То ж у практичній діяльності юриста відповідальність має величезне значення», – сказав суддя.