flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація щодо порядку допуску на об’єкти охорони

осіб для ознайомлення з матеріалами судових справ;

осіб, які беруть участь у справі (судовому засіданні);

представників медіа та деяких інших осіб

 

  1. Особи, які беруть участь у справі (сторони, треті особи, їхні представники та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб; свідки, експерти, експерти з питань права, перекладачі, спеціалісти, інші учасники судового процесу), допускаються до приміщень Верховного Суду (далі – Суд) за переліком справ, що призначені до розгляду, за рішенням та в присутності судових розпорядників, які (разом з військовослужбовцем підрозділу охорони) перевіряють документ, що посвідчує особу, та повістку про виклик, ухвалу або інший документ, що підтверджує запрошення на судове засідання (крім прокурорів).

Після проходження поста охорони особи, які беруть участь у справі, керуються вказівками судових розпорядників, можуть перебувати в залах судових засідань та приміщеннях загального користування, що передбачені на поверхах адміністративних будинків Суду, де розташовані зали судових засідань (крім службових приміщень).

 

  1. Особи, які бажають бути присутніми в судовому засіданні, допускаються до приміщень Суду за переліком справ, призначених до розгляду, за рішенням та в присутності судових розпорядників, які (після перевірки військовослужбовцем підрозділу охорони документа, що посвідчує особу) погоджують перелік судових справ, під час розгляду яких вони бажають бути присутніми. При цьому слід враховувати, що кількість осіб, які бажають бути присутніми в судовому засіданні, може бути обмежено у зв’язку із санітарно-гігієнічними та протипожежними вимогами до приміщень, де слухається справа, на підставі рішення головуючого судді.

Після проходження поста охорони особи, які прибули в судове засідання і не є особами, які беруть участь у справі, керуються вказівками судових розпорядників, можуть перебувати в залах судових засідань та приміщеннях загального користування на поверхах адміністративних будинків Суду, де розташовані зали судових засідань (крім службових приміщень).

 

  1. Особи, які прибули для ознайомлення з матеріалами судових справ, після перевірки військовослужбовцем підрозділу охорони документа, що посвідчує особу, допускаються на об’єкти охорони в супроводі відповідального працівника Апарату Суду за клопотанням, заявою чи іншим документом, відповідно до якого здійснюється ознайомлення, що містить резолюцію судді.

 

  1. Допуск представників медіа, у тому числі з кіно-, аудіотехнікою та фотоапаратурою, які прибули до Суду на офіційні заходи (крім судових засідань), здійснюється за акредитацією згідно зі списком, погодженим керівником Апарату, його першим заступником та заступниками після перевірки військовослужбовцем підрозділу охорони документів, що посвідчують особу. Представників засобів медіа зустрічає та супроводжує до місця проведення заходів медійного характеру працівник структурного підрозділу Апарату Суду, відповідального за комунікаційну діяльність, а після закінчення заходів – до виходу з території Суду.

Відео-, кіно-, фотозйомки на території Суду (крім залів судових засідань) проводяться лише з письмового погодження (дозволу) Голови Суду, його заступника, голів касаційних судів, керівника Апарату, його першого заступника та заступників.

Відвідування судових засідань представниками медіа здійснюється без попередньої акредитації, а представниками іноземних медіа – за акредитаційною карткою, виданою в пресслужбі Міністерства закордонних справ України, крім випадків проведення закритих судових засідань відповідно до процесуального законодавства.

Працівники структурного підрозділу Апарату Суду, відповідального за комунікаційну діяльність, супроводжують представників медіа до відповідного залу судового засідання, а після завершення засідання – до виходу з території Суду.

Представники медіа повинні дотримуватися загальних правил для відвідувачів адміністративних приміщень Суду, приходити на заходи Суду, у яких вони беруть участь, завчасно (не пізніше ніж за 10-20 хв.) до початку.

 

  1. Незалежно від наявності належних документів на територію Суду та у приміщення Суду не допускаються:

особи із забороненими для внесення (ввезення) речами;

особи, які ухиляються від контролю на  безпеку, відмовляються надати для огляду речі, які вони вносять (ввозять), та надати персональні дані для реєстрації;

особи, які намагаються внести аудіо-, відео-, радіо-, фотоапаратуру, інші технічні засоби без відповідного дозволу;

відвідувачі з валізами, господарськими сумками та пакетами великих розмірів (понад 60×40×20 см) без належного дозволу;

особи з гучномовцями, плакатами, транспарантами та іншими предметами, які можуть бути використані для створення перешкод у діяльності Суду;

особи в шоломах, балаклавах або інших засобах маскування, що ускладнюють чи унеможливлюють ідентифікацію особи, за винятком військовослужбовців підрозділу охорони;

особи з тваринами;

особи, які мають ознаки алкогольного чи наркотичного сп’яніння; у вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль;

особи у спортивному та пляжному одязі, в одязі з прозорих тканин, із зображенням або текстом нецензурного чи образливого характеру, театральному чи маскарадному одязі, з розмальованими обличчями (за винятком учасників судового процесу, що прибули в судове засідання).

Для зберігання заборонених для внесення (ввезення) речовин і предметів на постах охорони обладнані місця з камерами схову, сейфами тощо.

  1. Особам, які раніше під час відвідування Суду порушували установлені правила відвідування Суду може бути відмовлено в допуску на територію Суду па приміщення Суду (за винятком учасників судового процесу, що прибули в судове засідання) .

Рішення про таку відмову приймає керівник Апарату, його перший заступник або заступник на підставі інформації підрозділу охорони.

  1. Документом, що посвідчує особу, та дає можливість ідентифікувати особу під час проходження на територію Суду та приміщень Суду є:

паспорт громадянина України;

паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

дипломатичний паспорт України;

службовий паспорт України;

посвідчення особи моряка;

посвідчення члена екіпажу;

посвідчення особи на повернення в Україну;

тимчасове посвідчення громадянина України;

паспортний документ іноземця;

e-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон (з використанням мобільного додатку Порталу Дія (Дія));

посвідчення судді;

посвідчення працівника Апарату Верховного Суду;

посвідчення працівника Державного підприємства «Дирекція з експлуатації та обслуговування»;

службове посвідчення військовослужбовців військових формувань, правоохоронних органів, працівників поліції та прокурорів;

військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби);

посвідчення працівника органу державної влади України, органу місцевого самоврядування України (за наявності в підрозділі охорони відповідних зразків);

посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;

посвідка на постійне проживання;

посвідка на тимчасове проживання; 

довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

  1. Особи, які прибули в судове засідання, представники медіа та відвідувачі проходять контроль на безпеку, у зв’язку із чим вони зобов’язані надати для огляду всі речі, що вносяться (ввозяться) на об’єкти охорони. Огляд проводиться в межах, достатніх для виявлення заборонених до пронесення (провезення) речей та в присутності їхніх власників чи відповідальних за ці речі осіб.
  2. На територію Суду та у приміщення Суду заборонено вносити (ввозити) холодну чи вогнепальну зброю, вибухові речовини, засоби підриву, боєприпаси всіх видів і зразків, навчальні або імітаційні боєприпаси, легкозаймисті рідини чи займисті тверді речовини, піротехнічні засоби.
  3. Допуск на територію Суду та у приміщення Суду відвідувачів у робочі дні з 09:00 до 17:45 (в п’ятницю до 16.30) може відбуватися за здійсненим замовленням суддею Суду або керівником самостійного структурного підрозділу Апарату за умови проходження особою контролю на безпеку та супроводу її по території відповідальним працівником.
  4. Відповідальність за дотримання режиму та терміну перебування відвідувачів у Суді покладається на суддів Суду та працівників Апарату, які запросили цих відвідувачів.

Такі посадові особи безпосередньо вживають заходів щодо обов’язкового забезпечення зустрічі відвідувачів на посту охорони, а після закінчення прийому – щодо супроводження їх до виходу з об’єкта охорони.

  1. Перебування відвідувачів у приймальні громадян Суду дозволяється лише в години прийому.
  2. На об’єкти охорони діти (віком до 14 років) відвідувачів допускаються в супроводі одного з батьків за умови пред’явлення свідоцтва про народження дитини та документів, що підтверджують батьківство.