flag Судова влада України
| Українська | English |

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Верховний Суд розгляне зразкову справу щодо оподаткування самозайнятої особи, яка одночасно зареєстрована як ФОП

22 травня 2019, 15:16

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розгляне як зразкову справу за позовом самозайнятої особи до Головного управління ДФС у Харківській області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що контролюючий орган прийняв вимогу про сплату боргу (недоїмки), згідно з якою позивачу нараховано суму боргу зі сплати єдиного соціального внеску. На думку позивача, вказана вимога є протиправною і підлягає скасуванню.

Позивач, який є самозайнятою особою та одночасно зареєстрований як фізична особа – підприємець і перебуває на спрощеній системі оподаткування, вважає, що податковим законодавством виключена можливість подвійного взяття на облік особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, у разі коли фізична особа вже взята на облік як самозайнята. Позивач вважає, що доходи, отримані від здійснення незалежної професійної діяльності, підлягають оподаткуванню згідно зі ст. 178 Податкового кодексу України лише у випадку, якщо така особа не зареєстрована як ФОП відповідно до вимог законодавства.

Доцільність розгляду цієї справи Верховним Судом як зразкової обґрунтовано необхідністю ухвалення зразкового рішення для формування єдиної судової практики вирішення зазначеної категорії спорів.

Верховний Суд призначив розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження колегією суддів у складі п'яти суддів на 10 червня 2019 року об 11:00 з повідомленням учасників справи.

 

Ухвала про відкриття провадження у зразковій справі від 21 травня 2019 року № 520/3939/19 (адміністративне провадження № Пз/9901/10/19) https://supreme.court.gov.ua/supreme/pro_sud/zrazkova-sprava/zs_9901_10_19.