flag Судова влада України
| Українська | English |

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Велика Палата Верховного Суду розгляне питання щодо можливості виконання зобов’язань за договором купівлі-продажу шляхом надання (оформлення) актів приймання-передачі

23 серпня 2018, 15:21

29 серпня 2018 року Велика Палата Верховного Суду розгляне справу № 905/1926/16 за позовом ПАТ «Донбасенерго» до ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» про зобов’язання вчинити дії  за касаційною скаргою ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» на постанову Донецького апеляційного господарського суду від 7 лютого 2018 року. Предметом позову в даній справі є зобов’язання ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» виконати умови договору купівлі-продажу електричної енергії, а саме прийняти виконання зобов’язань ПАТ «Донбасенерго» за договором шляхом надання останньому актів приймання-передачі електроенергії з обсягами та вартістю, зазначеними ПАТ «Донбасенерго».

На розгляд Великої Палати Верховного Суду справу передала колегія суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду відповідно до підпункту 7 п. 1 розд. ХІ «Перехідні положення» ГПК України в редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Колегія суддів вважає за необхідне відступити від висновку щодо застосування ст. 16 ЦК України та ст. 20 ГК України у подібних правовідносинах, викладеного в раніше ухваленому рішенні Верховного Суду України від 4 жовтня 2017 року у справі                № 914/1128/16, згідно з яким вказаними нормами матеріального права визначено способи захисту прав та інтересів, і цей перелік не є вичерпним. Отже, суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

З ухвалою Великої Палати Верховного Суду про прийняття та призначення справи до розгляду можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/75100018.