flag Судова влада України
| Українська | English |

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Велика Палата Верховного Суду розгляне питання щодо порядку застосування норм про позовну давність у справі про визнання недійсними та скасування державних актів на право користування земельними ділянками

20 серпня 2018, 10:33

22 серпня 2018 року Велика Палата Верховного Суду розгляне справу № 925/1265/16 за позовом Міністерства оборони України, Квартирно-експлуатаційного відділу м. Біла Церква до Управління Держгеокадастру в Уманському районі Черкаської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача – Уманський національний університет садівництва, Національний дендрологічний парк «Софіївка», про визнання недійсними та скасування державних актів на право користування земельною ділянкою за заявою Національного  дендрологічного парку «Софіївка» про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 5 липня 2017 року.

На розгляд Великої Палати Верховного Суду справу передала колегія суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду відповідно до підпункту 2 п. 1 розд. ХІ «Перехідні положення» ГПК України в редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Судове рішення оскаржується з підстав неоднакового застосування судами касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, а саме положень ЦК України про позовну давність, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

З ухвалою Великої Палати Верховного Суду про прийняття та призначення справи до розгляду можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/74777554.