flag Судова влада України
| Українська | English |

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ВП ВС розгляне питання щодо застосування норм про позовну давність за позовами прокуратури про витребування земельних ділянок на користь територіальної громади

27 червня 2018, 15:47

4 липня 2018 року Велика Палата Верховного Суду розгляне справу № 372/1036/15-ц за позовом першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Козинської селищної ради Обухівського району Київської області до Обухівської районної державної адміністрації Київської області, управління Державного агентства земельних ресурсів України в Обухівському районі Київської області, Гарбуза В. М., Сидоренко Ю. О., Погиба П. І. та інших, треті особи: Рубан Б. М., Скляренко О. В., Адаменко О. М. та інші, про визнання недійсними розпоряджень і державних актів на право власності на земельні ділянки, витребування земельних ділянок за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд рішення Обухівського районного суду Київської області від 10 липня 2015 року, ухвали Апеляційного суду Київської області від 14 грудня 2016 року та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 13 вересня 2017 року.

На розгляд Великої Палати Верховного Суду справу передала колегія суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду відповідно до підпункту 2 п. 1 розд. ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України в редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Судове рішення оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї ж норми матеріального права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, а саме: статей 256, 257, 261 та 267 ЦК України.

 З ухвалою Великої Палати Верховного Суду про прийняття та призначення справи до розгляду можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/74809473.