flag Судова влада України
| Українська | English |

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Спільна заява Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), Американської торговельної палати в Україні (Палата) та Спілки українських підприємців (СУП)

16 жовтня 2019, 17:36

https://sup.org.ua/uk/news/328

 

16 жовтня Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №1008 про діяльність органів суддівського врядування.

Водночас, напередодні голосування у Верховній Раді, Спілка українських підприємців, Європейська Бізнес Асоціація та Американська торговельна палата в Україні висловлювали занепокоєння щодо певних положень законопроекту як таких, що можуть підірвати довіру інвесторів, необхідну для залучення масштабних інвестицій і досягнення цілей щодо економічного зростання.

Провідні бізнес-асоціації України стурбовані тим, що прийнятий Закон може слугувати інструментом руйнування принципу верховенства права і обмеження доступу до правосуддя, які є обов'язковими умовами захисту недоторканності прав власності та запорукою необхідної довіри бізнес-спільноти для подальшого інвестування в економіку України.

Бізнес наголошує, що будь-які зміни у процедурі діяльності органів суддівського врядування, відборі суддів та формуванні складу Верховного Суду повинні активно обговорюватися публічно.

Бізнес-спільнота дуже занепокоєна оцінками, згідно з якими позивачі будуть змушені чекати понад 5 років на рішення Верховного Суду, якщо кількість його суддів скоротиться з 200 до 100 без одночасного реформування судів нижчих інстанцій та запровадження процесуальних фільтрів у кодексах.

В цьому контексті Спілка українських підприємців, Європейська Бізнес Асоціація та Американська торговельна палата в Україні закликають Президента України Володимира Зеленського ветувати Закон щодо діяльності органів суддівського врядування, аби провести ґрунтовну публічну дискусію між Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики, бізнесом, міжнародною спільнотою та громадянським суспільством щодо норм, які пропонуються запровадити.
Зараз дуже важливо сприяти впровадженню судової реформи, забезпечити ефективне правосуддя, що сприятиме своєчасним і якісним рішенням, та напрацювати дійсно ґрунтовний документ, котрий забезпечить зміцнення принципів верховенства права та правосуддя в країні, і, в свою чергу, зміцнення довіри бізнес-спільноти задля подальшого інвестування в економіку України.